Курси НБУ $ 29.25 € 31.18
За останній тиждень проти кору вакциновано близько 1,5 тис. маленьких волинян

Область забезпечена достатньою кількістю вакцини КПК.

voladm.gov.ua

За останній тиждень проти кору вакциновано близько 1,5 тис. маленьких волинян

Ситуація із захворюваністю на кір у Волинській області дещо стабілізувалася, хоча ще залишається напруженою

Перш за все, організовано роботу серед батьківської громадськості та у колективах працівників закладів загальної середньої та дошкільної освіти  щодо проведення щеплень учням та працівникам виїзними тимчасовими пунктами у закладах освіти Горохівського, Ківерцівського, Рожищенського та Луцького районах. Як результат, за оперативними даними у листопаді-грудні вакциновано близько 1,5 тис. дітей, інформує Волинська ОДА.

Однак, через сезонні вірусні захворювання (грип, ГРВІ та ін.), проведення щеплень для дітей, батьки яких дали згоду на вакцинацію, відтерміновується за медичними показниками. У зв’язку з критичною ситуацією захворюваності на кір, щотижнево проводять моніторинг епідеміологічної ситуації.

Cтаном на 11 грудня 2018 року найбільше хворих зареєстровано в Луцькому, Горохівському та Ковельському районах, а також в містах Ковель і Луцьк. Із загального числа захворілих за тиждень понад 45 відсотків госпіталізовано, інші лікуються амбулаторно. Перебіг захворювань переважно середнього та легкого ступеня важкості.

Найбільше хворих зареєстровано в Луцькому, Горохівському та Ковельському районах, а також в містах Ковель і Луцьк. Із загального числа захворілих за тиждень понад 45 відсотків госпіталізовано.

Проводять епідеміологічне розслідування кожного випадку кору з аналізом імунного статусу захворілих, контактних осіб та наданням рекомендацій щодо локалізації осередків.

В уражених навчально-виховних закладах запроваджуються обмежувальні заходи: призупинено навчання в окремих класах шкіл с. Голоби Ковельського району, ЗОШ №24 та гімназії №4 м. Луцька. Всього закрито 6 класів. У школах сіл Воютин, Радомишль Луцького району та у ВПУ № 9 м. Луцька, де зареєстровані спалахи кору, прищеплені усі підлягаючі діти.

Значно покращився стан охоплення щепленнями проти кору в Маневицькому районі: кількість нещеплених проти кору зменшилася в 2,7 рази (з 375 до 141 учня), відсторонено 51 учень ЗОШ, котрий немає щеплення проти кору. Натомість, в Колківській ОТГ кількість нещеплених проти кору зменшилася  в 4 рази (з 136 до 33 учнів), по Прилісненській ОТГ кількість нещеплених проти кору зменшилася в 2 рази (з 90 до 47 учнів).

Покращення роботи щодо імунопрофілактики кору відзначається в Рожищенському, Ківерцівському районах. За останній тиждень там проведено 310 та 237 щеплень відповідно. У Любешівському районі охоплення щепленнями дітей навчально-виховних закладів одне із найкращих в області, тому поширення кору там не відбувається (у 2018 році зареєстровано лише 2 випадки хвороби).

Проводять спільні моніторингові перевірки у відповідності до  затверджених графіків організації роботи стану імунопрофілактики в закладах первинної медичної допомоги міст та районів області та в окремих навчально-виховних закладах. Перевірено 32 заклади. Область забезпечена  достатньою кількістю вакцини КПК. За останній тиждень прищеплено позапланово 1458 осіб. Профілактичні та протиепідемічні заходи, спрямовані на стабілізацію захворювань на кір тривають.

Довідково:
З початку року на кір в області захворіло понад 2 тис. осіб.  Станом на 11 грудня 2018 року в області локалізовано та ліквідовано 8 спалахів, залишається діючими ще 13 спалахів кору.

Telegram Channel