Курси НБУ $ 29.25 € 30.48
Школярам провели годину правосвідомості

В Україні проходить Тиждень права

Прилісненська ОТГ

Школярам провели годину правосвідомості

З метою ознайомлення учнів 3-4 класу з основними правами та обов’язками, формування правової свідомості та уміння користуватися своїми правами, у бібліотеці-філії села Городок на засіданні клубу за інтересами «Чомучки» проведено правову годину «Великі права маленької дитини»

Присутнім учням було зачитано основні права дитини, які проголошує  Конвенція ООН, роз’яснено значення слів «декларація», «конвенція», «право», повідомили у Прилісненській ОТГ.

Цікаво, повчально та весело пройшла «Казкова вікторина»  та  гра «Правильно - не правильно», де на прикладі казок діти вчилися визначати порушення права головних казкових героїв тими чи іншими казковими персонажами, вивчали свої права, давали характеристику обов’язків дітей.

На завершення заходу звернули увагу та проаналізували Десять НЕ МОЖНА видатного педагога Василя Сухомлинського.

У бібліотеці-філії села Городок на засіданні клубу за інтересами «Ерудит» пройшла правова година «Мої права – мої обов’язки»  з нагоди проведення Тижня права та з метою підвищення зацікавленості до здобуття правових знань.

Учням було надано інформацію про написання та обговорення тексту Конвенції ООН про права дитини, її підписання країнами світу, у тому числі і нашою країною. Учениці 6 класу Яна Ремінська, Марія Кузьмич та Марина Дроботенко нагадали та зачитали основні права дітей, які викладені в  Конвенції.

Із зацікавленістю присутні учні приймали участь у грі «Судові справи», де описувались негативні ситуації, у які потрапив той чи інший  герой відомих літературних творів та казок. Учні визначали та роз’яснювали, яке право було порушено стосовно цього героя згідно Конвенції.

У бібліотеці-філії села Городок на засіданні клубу за інтересами «Ерудит» пройшла правова година «Мої права – мої обов’язки»  з нагоди проведення Тижня права та з метою підвищення зацікавленості до здобуття правових знань.

Захопливо пройшов правовий ринг «Детектив», на якому учні поділилися та три команди та відповідали на питання по правових знаннях. Додаткові бали мали можливість надати учасникам рингу глядачі, а це Вікторія Борисюк, Софія Шворак (уч.9 кл), Данило Куницький, Оксана Шилак, Христина Завіша (уч.10 кл.), завдяки правильним відповідям з правознавства. 

Говорили також і про обов’язки. Проаналізували чотири різновиди обов’язків, які відокремив німецький мислитель Георг Гегель. Визначали основне джерело особистого та суспільного багатства.

Завершився захід підбиттям підсумків, оголошенням  результатів та визначенням переможця. 

10 грудня у бібліотеці-філії с.Карасин був проведений огляд літератури «Права і обов’язки неповнолітніх». Були запрошені діти 7-8 класів. Завідувач бібліотеки-філії Дем’янович Людмила показала літературу, якою діти можуть скористатися для вивчення та захисту своїх прав.

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права у Центральній бібліотеці 10 грудня було проведено  турнір ерудитів«Великі права маленької людини» для учнів 3-4 класів. Бібліотекар Хилюк С. В. розповіла школярам про Тиждень права в Україні  познайомила  з Правами дитини, які проголошує Конвенція ООН.

Діти приймали активну участь у заході, дружно давали відповіді на запитання, самі задавали питання. Їм  було цікаво і корисно довідатись про свої права, обов’язки та відповідальність згідно чинного законодавства України, адже дуже часто наші повсякденні вчинки мають правові наслідки.

Telegram Channel