Про безпеку на виборчих дільницях треба подбати заздалегідь - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.38 € 33.43
Про безпеку на виборчих дільницях треба подбати заздалегідь

Навіть через незначні порушення заходів пожежної безпеки можуть поставити під загрозу не тільки важливі документи, але й життя багатьох людей!

Камінь-Каширський РВ УДСНС України у Волинській області

Про безпеку на виборчих дільницях треба подбати заздалегідь

З метою дотриманням вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки під час проведення 23 грудня 2018 року перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів на території Камінь-Каширського району, Камінь-Каширський районний відділ Управління ДСНС України у Волинській області пропонує привести в належний стан приміщення та територію виборчої дільниці для забезпечення пожежної та техногенної безпеки на період підготовки та проведення виборів

Керівникам об’єктів, де розташовані дільниці виборчих комісій необхідно звернути увагу на виконання заходів щодо забезпечення пожежної безпеки. Перевірити стан газового та пічного опалення, електропроводів і обладнання, провести випробування опору ізоляції електромережі. Подбайте, щоб у печах і димарях не було тріщин, а розділка та відступка від них до спалимих конструкцій будівель відповідала протипожежним вимогам. У жодному разі не можна розташовувати меблі, інші горючі речі або матеріали на відстані ближче, ніж 0,5 м від обігрівальних приладів. Виборчі дільниці повинні мати справні системи й установки пожежної сигналізації, протидимного захисту та пожежегасіння. Треба, щоб на території об’єктів або поблизу них були джерела протипожежного водопостачання (гідранти, водойми, водонапірні башти). У приміщеннях необхідно встановити сертифіковані вогнегасники, знаки пожежної безпеки, а також телефонний зв'язок із зазначенням номеру виклику пожежно-рятувальної служби ДСНС – 101.

Не дозволяється використовувати будь-які побутові електроприлади, а також обігрівачі, що мають несправності, відкриті нагрівальні елементи або виготовлені саморобним шляхом.

Перевірте евакуаційні шляхи та виходи! Вони повинні бути шириною не менше 1,2 метри, утримуватися завжди вільними, ні в якому разі не захаращуватися, щоб не створювати перешкод вільному руху людей. Двері евакуаційних виходів мають відкриватися в напрямку виходу з будівлі та замикатися лише на внутрішні запори, які легко відмикаються зсередини. Не дозволяється розміщувати будь-які пристрої, що заважають нормальному зачиненню протипожежних чи протидимних дверей. На вікнах виборчих дільниць забороняється встановлювати глухі грати. Якщо ж вони є, то їх треба відчинити або зняти. Якщо виборча дільниця має один евакуаційний вихід або розташована вище другого поверху, то не можна, щоб у ній одночасно перебували більше 50 людей.

На випадок пожежі або іншої надзвичайної події на об’єктах слід визначити порядок (систему) оповіщення присутніх та довести її до всіх людей, що задіяні на виборчій дільниці. На видних місцях необхідно розмістити плани (схеми) евакуації людей із будівлі та ознайомити з ними членів виборчої комісії і виборців. Для паління треба відвести спеціальне небезпечне місце, яке обладнати урною з водою. Для чергування під час голосування виборців, на об’єкті потрібно створити добровільну пожежну дружину або задіяти працівників місцевої пожежної команди чи пожежно-сторожової охорони. Особи, які визначені відповідальними за забезпечення пожежної безпеки, перед початком роботи виборчої дільниці зобов’язані ретельно оглянути приміщення та переконатися у повному виконанні протипожежних вимог.

Не дозволяється використовувати будь-які побутові електроприлади, а також обігрівачі, що мають несправності, відкриті нагрівальні елементи або виготовлені саморобним шляхом.

Звертайтеся за консультаціями до Камінь-Каширського районного відділу Управління ДСНС України у Волинській області. Пам'ятайте, що навіть через незначні порушення заходів пожежної безпеки можуть поставити під загрозу не тільки важливі документи, але й життя багатьох людей!

Олена ВОЛИНЕЦЬ