Нацбанк випустив банкноту із дизайном столітньої давності - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.45 € 33.25
Нацбанк випустив банкноту із дизайном столітньої давності

Тираж сувенірної банкноти - 100 тис штук (в тому числі 50 тис штук в сувенірній упаковці).

НБУ

Нацбанк випустив банкноту із дизайном столітньої давності

Сувенірна банкнота створена з нагоди 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та введення в обіг перших українських паперових грошей

З 17 грудня Національний банк випустить сувенірну банкноту, яка відтворює дизайн української банкноти номінальною вартістю 100 гривень, введеної в обіг 17 жовтня 1918 року.

Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на прес-службу НБУ.

За доби Центральної Ради в Україні почала діяти національна грошова система. 

НБУ нагадує, що навесні 1918 року український уряд ухвалив рішення змінити назву вітчизняних грошей з «рублів» на «гривні», бажаючи підкреслити спадкоємність традицій держави з часів Київської Русі.

Таким чином, за доби Центральної Ради в Україні почала діяти національна грошова система, хоча її формування відбувалося в складних умовах.

Сувенірна банкнота «Сто гривень» виготовлена ​​на папері з водяним знаком (зображення тризуба). Її розміри: 80×170 мм.

Основне зображення лицьового боку сувенірної банкноти – банкнота 1918 року номіналом 100 гривень (лицьовий бік), ліворуч від якої написи: НЕ Є ПЛАТІЖНИМ ЗАСОБОМ (вертикальний напис), УКРАЇНА (угорі), До подій Української революції 1917 – 1921 (унизу); тризуб – історичний символ, який розташований на банкноті 1918 року, та рік друкування банкноти – 2018.

Ліворуч від основного зображення (унизу) – оптично-змінне зображення 100 РОКІВ, колір якого під час зміни кута нахилу банкноти змінюється від золотистого до зеленого.

Біля правого краю сувенірної банкноти розміщено частину наскрізного елемента 1918 сіро-синього кольору та латентне зображення 100,приховане в коричнево-фіолетовому квадраті.

Придбати сувенірну банкноту «Сто гривень», яка не є платіжним засобом, можна в пунктах продажу: відділу касових операцій та реалізації нумізматичної продукції, відділів грошового обігу Департаменту грошового обігу Національного банку в регіонах, банків-дистриб’юторів.