Курси НБУ $ 29.25 € 30.77
10 військових з Волині стали Народними Героями ХХІ століття

Слава Україні! Разом ми сильніші!

Vladimir Pivovar

10 військових з Волині стали Народними Героями ХХІ століття

У Луцьку вручили премії «Люди року – 2018. Волинь»

Підбиваючи підсумки року, вже традиційно в Луцьку відзначили осіб, які своєю повсякденною працею сприяють позитивному розвитку Волинської області та усієї країни в цілому. Про це інформує Громадська спілка «Спілка воїнів АТО Волині» у «Фейсбуці».

Церемонія нагородження волинян премією «Люди року – 2018» у рамках загальнонаціональної програми «Люди ХХІ століття» відбулася 14 грудня у Волинському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка. Цьогоріч захід пройшов під гаслом «Сам собі країна».

Відкрила дійство бандуристка Ірина Котлицька, а в перервах між нагородженням номінантів своїми виступами потішили глядачів переможець шоу «Х-Фактор» Олександр Порядинський, співачка Уляна Степаненко, шоумен Сергій Скулинець, суперфіналістка талант-шоу «Голос. Діти» Єлизавета Яковенко, музичний гурт «Пластилін» і «Spivanochka Show» (керівниця Тетяна Ярошик). Церемонію провели Людмила Натанчук та Сергій Скулинець.

«Сьогодні ми познайомимося з людьми, які зробили вагомий внесок у розвиток патріотичного, культурного, духовного та економічного життя нашого волинського краю… «Не стидайся – то твоя земля. Не стидайся – то Україна. Добре там є, де нас нема. Стань для батька нормальним сином…» Здавалося б, просто рядки з пісні Кузьми Скрябіна, але всього декілька речень містять у собі глибокий зміст. Нам, українцям, потрібно припинити блукати світом у пошуках кращої долі, а почати будувати гідне життя вже сьогодні.

Організатори дійства не стоять осторонь подій державного значення та прагнуть підтримати патріотичний дух і відзначити людей, які нині допомагають нашій країні повернути мир та економічну стабільність. На Волині проживає багато достойних людей, які продовжують невтомно працювати на благо нашої країни. Прийшов час сказати дякую всім тим, завдяки кому ми можемо радіти новому дню. Лауреати премії – це люди, які творять новітню історію Волинської області, працюють на її позитивний імідж та авторитет, які творять сучасне і майбутнє нашої області. Варто, щоби їхні досягнення були зразком для інших. Ці люди роблять неможливе реальним, втілюють у життя великі задуми та роблять це професійно», – наголосили ведучі Людмила Натанчук і Сергій Скулинець.

Врученню відзнак передувала молитва за всіх героїв України, тих, які щасливо повернулися додому, тих, які зараз служать на сході України, і тих, які загинули, захищаючи Батьківщину. Зі сцени молитву зачитав головний військовий капелан Волинської єпархії УПЦ КП, протоієрей Михайло Бучак та митрофорний протоієрей Отець Василь Янчук.

«Ми живемо на ґрунті, засіяному ОУН-УПА, січовими стрільцями, козаками, повстанськими арміями, всіма тими, хто дав нам наснагу жити. Але я прошу всіх: будьте хорошими женцями, працюйте так, щоб Україна стала не в один ряд із європейськими державами, а щоб до нас чекали черги приїхати президенти Сполучених Штатів Америки, країн Євросоюзу, щоб вони чекали, поки в українського очільника звільниться місце, аби зустрітися на київських пагорбах», – сказав протоієрей Михайло Бучак.

Я дякую нашим справжнім воїнам – тут присутнім і тим, хто боронить наші кордони на сході, та тим, хто присвятив себе волонтерському служінню, громадським діячам, всім, хто не виїхав за кордон у пошуках кращої долі, а сьогодні тут робить усе для того, щоби настали мир і краще життя на нашій землі… Перемога за нами, і вона досить близько

Нагороди «Герой ХХІ століття» отримали:

- старший сержант, фельдшер зенітно-ракетного артилерійського дивізіону 14-ї ОМБР Надія Кононова;

- молодший сержант 51-ї ОМБР, Сергій Торчинський;

- ветеран війни з Росією, призерка Ігор нескорених Майя Москвич;

- солдат розвідки, кулеметник 8-го окремого полку спеціального призначення Андрій Степасюк;

- капітан, заступник начальника відділу організації приймання речового майна, повний кавалер ордену «За мужність», народний герой України Павло Чайка;

- капітан запасу Національної гвардії України, інструктор із висотної та десантної підготовки окремого загону спеціального призначення Богдан Оксентюк;

- старший солдат, старший інструктор 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади Павло Ковальський;

- майор, голова Луцької міської організації Спілки воїнів АТО Волині Олег Кобилинський;

- командир відділення ремонтного батальйону, старший майстер 51-ї ОМБ Віталій Манченко;

- військовий капелан, заступник голови правління ГО «Військові капелани Волині» УПЦ КП, протоієрей Іван Гуреєв.

«Я хочу подякувати першою чергою Богу за те, що дає сили в капеланському служінні, і за те, що зберіг мені життя. Я дякую найближчим, тим, хто біля мене, – своїй сім’ї, дітям та дружині, яка розділяє мою діяльність і завжди в усьому мене підтримує. Я дякую нашим справжнім воїнам – тут присутнім і тим, хто боронить наші кордони на сході, та тим, хто присвятив себе волонтерському служінню, громадським діячам, всім, хто не виїхав за кордон у пошуках кращої долі, а сьогодні тут робить усе для того, щоби настали мир і краще життя на нашій землі… Перемога за нами, і вона досить близько», – зазначив опісля одержання відзнаки протоієрей Іван Гуреєв.

Окрім того, усі присутні згадали хвилиною мовчання загиблих на сході України Героїв.

У номінації «Добрі справи року» перемогла психолог, керівник центру реабілітації для учасників АТО Олена Звєрєва.

«Найголовніша нагорода – працювати і щодня бачити справжніх лицарів», – сказала Олена Звєрєва.

Відзнаку «Волонтер року» вручили координатору Ковельського міськрайонного інформаційно-координаційного центру «Волонтери Волині», депутату Ковельської міської ради Ігорю Пінісу.

«Ми живемо в непростий час – час великих випробувань і справжніх людей. Великий український політик і діяч (Симон Петлюра, – ВН) казав: не так страшні московські воші, як українські гниди. Ми залізним кулаком розчавимо ворогів і витравимо українських гнид. Із нами правда, з нами Бог», – звернувся до присутніх Ігор Пініс.

Громадська спілка "Спілка воїнів АТО Волині" висловлює подяку організаторам даного дійства, гостям, побратимам, волонтерам, капеланам, соціально-відповідальному бізнесу, підприємцям за активну підтримку української армії та ветеранів російсько-української війни.

Telegram Channel