Доходи від сплати за землю майже такі ж, як торік - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.44 € 33.30
Доходи від сплати за землю майже такі ж, як торік

Керівники громад не пізніше 25 грудня мають надати до органів ДФС копії рішень місцевих рад про прийняті ставки плати за землю на наступний рік.

Pixabay

Доходи від сплати за землю майже такі ж, як торік

Землевласники та землекористувачі на Волині протягом одинадцяти місяців 2018 року спрямували до місцевих бюджетів 320,8 мільйона гривень плати за землю. Це на 11,5 відсотка більше минулорічних показників за аналогічний період

Громади, керівники яких вживали заходів з тим, щоб залучити до оподаткування всіх, хто користується землею чи має у власності земельні наділи, стабільно отримують кошти, - констатують в ГУ ДФС у Волинській області.

Оскільки плата за землю належить до бюджетоутворюючих платежів для територіальних громад, питання її адміністрування та виявлення додаткових джерел надходжень – серед пріоритетних завдань фіскалів.

«Фіксуючи позитивну динаміку щодо сплати земельного податку громадянами та орендної плати за землю юридичними особами, ми постійно аналізуємо ситуацію в розрізі кожної громади. Оскільки плата за землю належить до бюджетоутворюючих платежів для територіальних громад, питання її адміністрування та виявлення додаткових джерел надходжень - серед пріоритетних завдань фіскалів», - наголошує начальник ГУ ДФС у Волинській області Світлана Савчук.  

Керівник волинських фіскалів запевнила, що органи місцевої влади теж мають достатньо повноважень, щоб впливати та стан сплати плати за землю. Насамперед, варто постійно аналізувати наявні земельні ресурси, їх використання та розрахунки з бюджетом платників з тим, щоб вносити відповідні зміни до паспорта територіальної громади, - звертають увагу в ГУ ДФС у Волинській області.  

Джерело:  Сектор комунікацій ГУ ДФС у Волинській області.