З нового року ліки можна буде повертати до аптек - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.27 € 33.41
З нового року ліки можна буде повертати до аптек

Аптекарі перевірятимуть, чи медикаменти не були використані, чи не пошкоджена упаковка.

Укрінформ

З нового року ліки можна буде повертати до аптек

З 1 січня 2019 року до аптечних закладів можна буде повертати лікарські засоби, повідомила в.о. міністра охорони здоров'я

Регіональні відділення Держлікслужби будуть інспектувати аптечні заклади.

"З 1 січня 2019 року кожен українець зможе повертати до аптек ліки. Коли аптека отримуватиме повернені ліки, вона має перевірити, чи не були вони відкриті, що вони не були використані, що не була пошкоджена упаковка. Тоді це не несе жодної загрози і ліки можуть бути повернуто", - зазначила Уляна Супрун, передає Укрінформ.

За її словами, контролюватиме процес повернення Держлікслужба.

"Ми робимо зміни у організації її (Держлікслужби - ред.) роботи. Це — центральний орган виконавчої влади. Ми надаємо йому більше повноважень щодо інспекції. Регіональні відділення Держлікслужби будуть інспектувати аптечні заклади", - сказала Супрун.

Як відомо, перелік товарів, що не підлягають обміну (поверненню), затверджено постановою Кабінету міністрів України від 19.03.1994 р. №172. Серед них: продовольчі товари, лікарські препарати та засоби, предмети сангігієни, деякі непродовольчі товари, у тому числі парфумерно-косметичні вироби, дитячі іграшки м'які, апарати для гоління, тканини, білизна постільна, панчішно-шкарпеткові вироби, аудіо- та відеокасети, диски для лазерних систем зчитування із записом, ювелірні вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння тощо.