Кіномани — відкорковуйте шампанське! - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.45 € 33.25
Кіномани — відкорковуйте шампанське!

Зі світом кіно нас познайомили брати Огюст і Луї Люм'єр.

UkrMedia.

Кіномани — відкорковуйте шампанське!

Сьогодні Міжнародний день кіно

Як розповідає портал UkrMedia, Міжнародний день кіно — свято кінематографістів і любителів кіно по всьому світу. Відзначається щорічно, 28 грудня. Саме цю дату обрали на честь першого комерційного сеансу сінематографу, який відбувся в Парижі в 1895 році.

  Глядачі настільки повірили в реальність того, що відбувається на екрані, що стали панікувати і втікати, боячись опинитися під колесами поїзда.

Зі світом кіно жителів Франції познайомили брати Огюст і Луї Люм'єр. Вони винайшли апарат – сінематограф, який пізніше став надзвичайно популярним. Французи запатентували його і 22 березня 1895 року організували перший кіносеанс в історії світової культури. Брати показали своїм друзям коротенький сюжет «Вихід робітників із заводу Люм'єр».

Але все ж Міжнародний день кіно відзначається не цього дня, а в день, коли відбувся перший платний показ короткометражного фільму «Прибуття потягу на вокзал Ла Сьота». Це сталося 28 грудня 1895 року в кафе на паризькому Бульварі Капуцинів. Глядачі настільки повірили в реальність того, що відбувається на екрані, що стали панікувати і втікати, боячись опинитися під колесами поїзда.

Крім Міжнародного дня кіно, в Україні відзначають День українського кіно – у другу суботу вересня.