
Ситуація набирає ажіотажу
На Маневиччині громада виступила за перехід до помісної української церкви
Громада села Красноволя Маневицького району вирішила приєнатися до Православної церкви України, попри незгоду настоятеля храму і частини мешканців.
Ініціативна група зібралася в місцевій церкві після служби. З понад півсотні присутніх більшість проголосувала за перехід до Православної Церкву України. Проти переходу виступив місцевий священик і заявив, що не «благословляє» збори. На збори приїхали священики УПЦ МП зі сусідніх сіл та переконували прихожан не переходити до ПЦУ, оскільки вважають перехід незаконним, а також обіцяли громаді «зустріч у суді».
Голова Маневицької райдержадміністрації Андрій Линдюк повідомив «радісну новину» на своїй сторінці у «Фейсбуці» відразу після зборів: «Друзі-земляки, маємо перше важливе, навіть історичне рішення однієї з громад Маневиччини! Красновільська парафія УПЦ (МП), а фактично, згідно нового Закону України - Російської православної церкви, вирішила на парафіяльних зборах перейти до Православної церкви України! Щиро радий! Вітаю мудре рішення жителів сіл Красноволя та Погулянка!» За словами чиновника, він всього лише хоче донести до мешканців району «гарну звістку».
Ситуація на Волині в лічені години набрала ажіотажу і вже невдовзі «Союз православних журналістів» написав про рейдерське захоплення храму. «на воскресную службу 30 декабря прибыла группа посторонних людей (около 40 человек), не проживающих в этом селе и, в подавляющем большинстве, не являющихся прихожанами Свято-Михайловского храма. Несколько мужчин, возглавлявших группу, зашли в храм и сразу после службы заявили, что организовывают сборы», - йдеться на сайті. Втім ситуацію спростував отець Олександр Климук із сусіднього села Куликовичі, який був присутній на зборах. «Я всіх не знаю в Красноволі, але з тих ,що знаю - всі були прихожанами. Впевнений, що й інші також прихожани храму. В цьому моя позиція чітка» - написав він у «Фейсбуці».
Факт №1: Більшість прихожан за перехід в ПЦУ. Факт №2: На зборах були присутні близко 50 чол. З них більше 30 - за перехід. Біля 20 чоловік не підняли руки і не визнали ці збори легітимними, посилаючись на статут.
Олександр Климук, підтвердив настрої мешканців села Красноволя перейти до ПЦУ, втім вважає, що люди «передивились все можливе телебачення», «є куратори, які підказують, що робити».
«Факт №1: Більшість прихожан за перехід в ПЦУ. Факт №2: На зборах були присутні близко 50 чол. З них більше 30 - за перехід. Біля 20 чол. не підняли руки і не визнали ці збори легітимними ,посилаючись на статут. Факт №3: Штампи , типу: «Вони моляться за Кирила і Путіна», «Вони вбивають наших вояків» і так далі говорили чоловіки, які не ходили в АТО і відмазали своїх синів. Проти переходу була жіночка, син якої воював в АТО. Її аргумент збори проігнорували - ось так. Факт №4: Коли під'їжджав до церкви, бачив людину, яка стояла під церквою і кудись дзвонила. Я не впізнав її, але думаю, що то куратор від влади. Цим можна пояснити ту інсайдерську інформацію, яку поширив голова РДА Андрій Линдюк практично одразу після зборів.
Люди сварились між собою, кричали. Але потрібно віддати належне - не бились. На словах засвідчували повагу, хоча часто перебивали, часто не слухали відповідей на питання, які самі ж і задали. Напевно як на будь-яких зборах в клубі, але не в церкві» - написав отець Олександк Климук.
За словами священика, у Красноволі наразі все як і раніше. «Фактичного переходу не відбулось. Відбулось - як це називають в ВРУ - рейтингове голосування, яке однак показало настрої громади і її кінечну ціль», - написав він. Сподіваємося, мудрістю керуватимуться всі сторони релігійного протистоння.
