Курси НБУ $ 41.77 € 48.98

БАТЬКИ СПОРЯДЖАЮТЬ ДІТЕЙ ДО ШКОЛИ

Виявляється, нелегко їм це зробити, та й не все необхідне вони можуть знайти...

Виявляється, нелегко їм це зробити, та й не все необхідне вони можуть знайти.

Анастасія ФІЛАТЕНКО

У батьків вже нині, так би мовити, має боліти голова, як відправити дітей до школи. У першу чергу першокласникам треба придбати повний шкільний комплект. Тобто, форму, взуття, ранець, зошити, пенали, олівці та багато чого іншого, аби відчути себе повноправним учнем. І в той же час не лише тим батькам доводиться клопотатися хто поведе до школи першокласників, а й за старших дітей.
У певній мірі луцьким батькам допомогло регіональне відділення торгово-промислової палати України, організувавши спеціалізовану виставку «Назустріч школі». Вона працювала на двох поверхах Луцького Палацу учнівської молоді. Одразу хочеться сказати, що далеко не всіх батьків і їхніх дітей вона могла задовольнити, хоч там і пропонували як українські, так і російські підприємства шкільний одяг, трикотаж, хутрові вироби, взуття, канцтовари та інше.
На виставці зустріла президента Волинського відділення Сергія Науменка. Він повідомив, що у виставці взяли участь 30 учасників з шести регіонів України. І завдання організаторів виставки насамперед у тому, щоб підтримати вітчизняного виробника, налагодити співпрацю між різними регіонами. На моє запитання — чому лише луцький магазин «Юнона» та підприємець Тетяна Комар пропонують на виставці шкільну форму? — почула не дуже втішну відповідь. Виявляється, що власним виробникам невигідно шити для дітей, бо держава, як у минулі роки, підприємствам не виділяє дотацій для тих, хто виготовляє продукцію дитячого асортименту.
Зокрема, магазин «Юнона» допродує, як сказали продавці Людмила Гриб та Наталія Коломієць, те, що залишилося з минулого сезону. Тут можна придбати форму для хлопчиків і дівчаток різних кольорів і модифікацій. А заплатити за неї треба буде 50 гривень за форму для дівчаток та 110 — для хлопчиків. Тут чи не найбільше батьків з дітьми. Продавці постійно подають то той, то інший комплект для примірки дітям.
Але, на жаль, не все, що необхідно для учнів, можуть запропонувати продавці. На виставці розговорилася з Галиною Лучковською, яка, як виявилося, має чотирьох школярів, і накупила для них різних канцтоварів на 134 гривні. До того ж меншим — п’ятикласнику Олексію та третьокласнику Сергію — ще необхідно купити шкільну форму. Вона сказала, що у семикласниці Катерини вона є, а одинадцятикласник Андрій переходить у тому, що має. Але так жінка нічого і не підібрала, бо у Луцькій загальноосвітній школі № 23 впроваджено форму темно-синього кольору, а такої у продажу немає.
Неподалік продаються ранці для школярів, торбинки для змінного взуття. Ранці — від 30 до 66 гривень. У той же час почула від жінки, яка розглядала торбинки, що їх ціна не могла її задовольнити — треба викласти десь 30 гривень. А ще ж дітям необхідне звичайне і спортивне взуття, спортивні костюми та інше. Власне, окремі батьки вже порахували, що аби спорядити у школу першокласника, якому необхідно все придбати, треба мати в кишені до тисячі гривень.
Як сказав президент відділення Палати Сергій Науменко, на виставці можна придбати окремі речі для дітей дешевше, ніж на ринку. Але, на жаль, далеко не все там знайшли батьки для своїх дітей. Знову, як і в минулі роки, будуть послуговуватися ринками, а то й лишати гроші у сусідній Білорусі, де, кажуть, шкільна форма і краща, і дешевша.
Telegram Channel