Відповідальна за керівництво ЗОШ І-ІІІ ступеня с. Новостав Ольга Пасічник із колегами Надією Шайдюк і Тетяною Лавренюк.
Фото Лесі ВЛАШИНЕЦЬ.
Горохівщина: як живеться школі із трьома вчителями
У віддаленому від районного центру Новоставі початкова школа і дитячий садочок мирно вживаються в одному приміщенні
Будівля знаходиться у центрі села і навіть узимку привертає погляд своєю ошатністю та порядком на чималому подвір’ї. На жаль, авторові публікацї не вдалося познайомитися з найменшими учнями цієї шкільної світлиці, бо уроки вже закінчилися, тож малеча, акуратно склавши портфелики, майнула вулицями по домівках. Зате від знайомства з вчителями і гостин в світлих класах залишилися найгарніші враження.
Педагогів у цій школі лише троє. Протягом 39 років сотні діточок на її порозі зустрічала й зустрічає з ясною усмішкою відповідальна за керівництво навчальним закладом Ольга Пасічник.
Протягом 39 років сотні діточок на її порозі зустрічала й зустрічає з ясною усмішкою відповідальна за керівництво навчальним закладом Ольга Пасічник.
Мудра освітянка про колег розповідає з гордістю, а про школярів, як і годиться закоханій у своє покликання вчительці, з любов’ю, схожою на материнську. 39 років у школі майнули журавлями, проте улюблена праця вигаптувала у її пам’яті кожен день барвистим, наче прегарний візерунок на полотні. Пані Ольга каже, що ще кілька років тому у класах було галасливіше, бо учнів у них навчалося більше тридцяти. Проте бездоріжжя і безробіття не перестають спроваджувати молодь із батьківщини в міста, отож і дітей за партами поменшало вдвічі.
Надія Шайдюк навчає грамотності і чемності новоставську дітвору 32 роки поспіль. Не уявляє себе десь-інде, бо Новостав - її рідне село, в ньому кожну родину чи дитину знає і поважає змалку. До школи щоранку йде, усвідомлюючи розумом і серцем місію бути наставником, від якого у великій мірі залежить завзяття учнів на уроках в середніх і старших класах.
Пані Ольга і пані Надія, розбагатівши на освітянських дорогах учительським досвідом і авторитетом, із захопленням розповідали про свою молоду колегу Тетяну Лавренюк. Казали, що протягом трьох років пані Тетяна стала улюбленицею учнів і презентувала себе вчителем-новатором, ініціатором і організатором. В один голос доброзичливо вважають, що Тетяна Володимирівна взірцево опрацювала вимоги Нової української школи і успішно виконує їх на шкільних заняттях.
Пані Ольга і пані Надія, розбагатівши на освітянських дорогах учительським досвідом і авторитетом, із захопленням розповідали про свою молоду колегу Тетяну Лавренюк.
- Погляньте, як вона гарно облаштувала для своїх учнів клас, оригінально оформила стенди і підібрала наочність, - педагоги з шанованим досвідом у захопленні водночас від старанності Тетяни Лавренюк і бажання та натхнення молодого фахівця працювати в школі на периферії. Належну данину дяки за сумління в роботі віддали і техпрацівникові Анатолію Шайдюку, бо в школі і на її подвір’ї, як і в кожній хаті, постійно потрібні вмілі чоловічі руки.
Мої співрозмовниці були щедрими на слова поваги для батьків. Загалом педагогічний, учнівський і батьківський колективи у школі в Новоставі працюють, наче родина, в якої є спільні духовні цінності, хороші традиції і благородна мета - благословити дітей у світ добрими і порядними людьми. Слова вдячності адресували начальнику відділу освіти, сім’ї та молоді райдержадміністрації Вікторові Білику, завдяки дбайливості якого цьогоріч у школі на енергозберіга ючі замінили шість старих вікон, в.о.Горішненського сільського голови Людмилі Кушнірук і депутатам ради - безвідмовних в підтримці ініціатив освітян, меценатам із ТзОВ «Волинь-Захід» і керівнику ФГ «Бистровиця» Петрові Гнатюку.
А ще новоставські педагоги назвали здібними всіх-усіх 16 хлопчиків і дівчаток, які навчаються в чотирьох класах початкової школи. Серед першокласників Тимур Копач уже вражає старанністю думати логічно, Назар Трачук і Максим Романюк - бажанням найгарніше малювати, а Олександр Шульга і Дарина Божко - співати. Другокласниця Вікторія Студінська, наче майбутня артисточка, натхненно декламує вірші, а її однокласник Дмитрик Трачук любить замислюватися над завданнями з математики. Третьокласниця Софія Марчук теж охоче розв’язує задачі ще й виспівує на уроках музики. У мелодійних пісеньках милозвучно звучить голосочок Настусі Зуб, в змістовних віршах - Влади Чекус, в театральних сценках - Іриночки Романюк, свої мрії обожнює малювати в альбомі Андрійко Пасічник.
А ще новоставські педагоги назвали здібними всіх-усіх 16 хлопчиків і дівчаток, які навчаються в чотирьох класах початкової школи.
Найсерйозніші у чудовому шкільного товаристві четвертокласники завдяки першим вчителям уже теж бачаться сміливими і натхненними в своїх захопленнях: Надійка Шульга - коли співає чи декламує, Сергій Нікітюк – у хвилини, в котрі розв’язує логічні приклади, Дмитрик Хижало - на уроках фізкультури, Тарас Чекус - коли вчить природничі науки і читає вірші. Отож і дитинство в такій теплій і працьовитій шкільній світлиці всім її випускникам неодмінно запам’ятається щасливим.
