У Старій Вижівці запрошують на перегляд фільму про Йосифа Сліпого - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.91 € 29.62
У Старій Вижівці запрошують на перегляд фільму про Йосифа Сліпого

Стрічка охоплює період із 1945 по 1963 роки та розкриває не відому широкому загалу інформацію.

Скрін з відео

У Старій Вижівці запрошують на перегляд фільму про Йосифа Сліпого

У Старовижівській районній бібліотеці відбудеться прем'єрний показ документального фільму «Справа «Рифи»

Організатори зазначають, що Всеукраїнською Радою Церков та Кабінетом Міністрів України рекомендовано вшанувати на державному рівні пам'ять Верховного Архієпископа Української Греко-Католицької Церкви Йосифа Сліпого. Тож у час Великого посту важливо згадати цю видатну постать, повідомляє парафія Благовіщення Пресвятої Богородиці (УГКЦ) смт. Стара Вижівка.

Над фільмом Справа «Рифи» його творці працювали впродовж двох років, шукаючи свідків тих подій в Україні, Італії та Сполучених Штатах. Стрічка охоплює період із 1945 по 1963 роки та розкриває не відомі широкому загалу обставини арешту, ув’язнення та звільнення Йосифа Сліпого. Особливу увагу приділено історичним подіям та визначним особистостям того періоду та їх впливу на долю патріарха. Героями фільму стали папа Іван ХХІІІ, президент США Джон Кеннеді, генеральні секретарі ЦК КПРС Йосип Сталін та Микита Хрущов.

Стрічка охоплює період із 1945 по 1963 роки та розкриває не відомі широкому загалу обставини арешту, ув’язнення та звільнення Йосифа Сліпого.  

Назву стрічці дала агентурна справа «Рифи», яка зберігається в архіві СБУ України. У 33 томах справи докладно задокументовано, як радянська влада розробляла та втілювала в життя план знищення Української Греко-Католицької Церкви та її глави Йосифа Сліпого. Ці документи, які радянська репресивна система дбайливо збирала та зберігала, стали основою фільму.

Захід відбудеться 24 березня о 16:00 у Старовижівській районній бібліотеці. Вхід вільний.