Курси НБУ $ 41.77 € 48.98

ЧОМУ «ПЕРШАЧКІВ» НЕ ПУСКАЮТЬ ДО ШКОЛИ?

Особливо хвилюючий першовересень для тих хлопчиків і дівчаток, які переступають шкільний поріг вперше. Старанно готувались до нього й діти Ірини Привидинець та Любові Оганової, які проживають у селі Невір Любешівського району. Вони відвідували підготовчу групу, звикали до своїх майбутніх однокласників...

Олена ДУДКЕВИЧ

Особливо хвилюючий першовересень для тих хлопчиків і дівчаток, які переступають шкільний поріг вперше. Старанно готувались до нього й діти Ірини Привидинець та Любові Оганової, які проживають у селі Невір Любешівського району. Вони відвідували підготовчу групу, звикали до своїх майбутніх однокласників.

У серпні матусі придбали для них необхідне канцелярське приладдя, одяг. І яким же було розчарування батьків і дітей, коли перед початком навчального року директор Невірської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Раїса Крат поставила їх перед фактом: дітей до школи не приймуть. Річ у тім, що обом хлопчикам лише у жовтні виповниться по шість років. Тому й не захотіли їх бачити за шкільними партами, мовляв, не доросли.
У листі, який у розпачі написали Ірина Привидинець та Любов Оганова до редакції газети, жінки розповіли, що, збираючи дітей до школи, витратили щонайменше по 500 гривень. Крім того здавали гроші на ремонт класу, аби діти мали можливість навчатись у чистій і облаштованій кімнаті. Тоді батькам ніхто не заперечував і не казав про те, що діти надто малі, аби віддавати їх на навчання. А тепер чомусь ніхто не перейнявся тим, що жінки скажуть дітям, як пояснять, чому їх не взяли до школи. За словами батьків, такий підхід їм пояснили нібито зміною у законодавстві, яке дозволяє зараховувати на навчання до першого класу дітей, яким на 1 жовтня виповниться шість років (дітям Ірини та Любові по шість років виповниться 10 і 15 жовтня). Можна було б зрозуміти керівництво навчального закладу, якби наповнюваність класів була надто велика, але у Невірі цьогоріч до першого класу пішло лише семеро дітей. Збагнути, чому це, здавалося б, просте питання не вдалося вирішити без зайвого клопоту, непросто. Адже діти хочуть навчатись, пройшли відповідну підготовку, зрештою, батьки зробили для цього усе, що від них залежало.
Як пояснив виконуючий обов’язки начальника відділу освіти Любешівської райдержадміністрації Микола Шукалович, про цю ситуацію він нічого не відав. Але сказав, що в нинішньому році вони, себто відділ освіти, прийняли рішення набирати до першого класу лише тих дітей, яким шість років виповниться до 1 жовтня.
- Ми пояснюємо батькам, - сказав Микола Матвійович, - що не потрібно віддавати дітей до школи у такому ранньому віці. Навіщо позбавляти їх дитинства?
Невір – одне з найвіддаленіших сіл Любешівського району, і в школі навіть немає телефону, тому якось зв’язатись і поговорити про цю ситуацію з директором школи не вдалося. Однак, зважаючи на обставини, Микола Матвійович пообіцяв достеменно з’ясувати, чому діти у Невірі не пішли до школи, і пообіцяв, що хлопчики таки сядуть за парти.
Зателефонувала я і до заступника начальника управління освіти облдержадміністрації Сергія Калуша, щоб поцікавитись, що насправді може стати на заваді п’ятилітнім дітям, які пройшли відповідну підготовку, навчатись у першому класі. Сергій Миколайович мене запевнив, що відповідно до усіх нормативних документів єдиною причиною, через яку дітей можуть не прийняти до школи, можуть бути висновки лікарів про те, що діти відстають у фізичному чи розумовому розвитку. А оскільки такої причини нема, то, виходить, що нема й проблеми.
Telegram Channel