Курси НБУ $ 39.57 € 42.16
Рожищенський церковний хор 20 років славить Бога своїм співом

Хор виконує високохудожні твори відомих композиторів.

rozhrada.gov.ua

Рожищенський церковний хор 20 років славить Бога своїм співом

У 1999 році під час Пасхальної літургії у храмі Різдва Пресвятої Богородиці міста Рожище вперше прозвучав професійний церковний хор

Про це повідомляє Рожищенська міська рада з посиланням на газету "Наш край".

Хоровий колектив об’єднав жінок та чоловіків різного віку. У когось з них життя було пов’язане з музикою, інші не мали музичної освіти, але володіли хорошими вокальними даними. Основою створення колективу насамперед був патріотичний дух, ідея відродження національної української церкви.

У 1995 році отець Василь Шняк отримав парафію у Рожищі. На той час новостворена у місті громада Української православної церкви Київського патріархату мала церковний хор. Його багатолітнім керівником була Олександра Малиновська. Час ішов, збільшувалася релігійна громада, до храму потягнулась молодь. Отець Василь розумів, що церкві, яка тільки стає на ноги, треба розвиватися. Тому всерйоз задумався про потребу ще й у професійному хорі, бо переконаний, що спів – це душа народу, душа церкви.

Півроку готувався колектив до своєї першої літургії, і свято Пасхи 1999 року для храму було особливо піднесеним та урочистим, а для учасників хору стало пам’ятним. 

З цією ідеєю настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці звернувся до своєї землячки з Галичини Олени Вальчишин. На той час Олена Олегівна керувала вокальним ансамблем у Рожищенському будинку дитячої творчості і була органісткою у місцевому костелі. Хоча за освітою була керівником хору, взятися за нелегку і нову справу регентства молода жінка вагалася. Але знайшлися однодумці, музиканти, які підтримали Олену Вальчишин. Півроку готувався колектив до своєї першої літургії, і свято Пасхи 1999 року для храму було особливо піднесеним та урочистим, а для учасників хору стало пам’ятним.

З перших літургій і по нинішній день співають у хорі Раїса Наконечна, Олена Войтович, Наталія Літвінюк, Валентина Ткачук, Оксана Кучинська, Тетяна Вінярська. Серед перших хористів: Ігор Терещук, Валентин Матвійчук, Валентина Степанюк, Людмила Петросюк, Андрій Стасюк, Наталія Лук’янчук, Анатолій Вольський, Ганна Гармата, Оксана Корніяшик, Анатолій Поліщук. На початках співали у хорі Олександр Гресь, Володимир Іваницький, Петро Яцюк, Юлія Савочкіна, які вже відійшли у Вічність.

Завдяки творчому та креативному керівникові колектив розвивався, вдосконалювався у своєму професійному рівні. Хор виконує високохудожні твори відомих композиторів: Кирила Стеценка, Миколи Лисенка, Олександра Кошиця, Якова Яциневича, Миколи Леонтовича, творча спадщина яких складає музичний іконостас багатолітньої історії нашого народу.

Коли хор почув Владика Михаїл, то зауважив, що ще не чув такого професійного співу у волинських церквах, крім Волинського камерного архієрейського хору «Оранта».

Але часи змінюються і колектив заспівав з новою силою, з надією, що духовна культура людей стане основою нашого життя. Сьогодні хор храму Різдва Пресвятої Богородиці – це колектив майстрів хорового співу, у його складі багато вчителів, хоровиків, музикантів. Хор поповнили молоді та перспективні співаки Богдан Клінкевич, Вікторія Ващук, Леокадія Райниш, Тарас Войтович, Віталій Лисюк, Руслан Власюк.

Отець Василь розповів, що коли хор почув Владика Михаїл, то зауважив, що ще не чув такого професійного співу у волинських церквах, крім Волинського камерного архієрейського хору «Оранта».

Цього року на Великдень хор відзначає 20-річний ювілей. Теплі слова з цієї нагоди сказали й парафіяни храму Різдва Пресвятої Богородиці.

Telegram Channel