
Петро Порошенко.
Порошенко: замість путінського сценарію з обміном територій потрібне повне припинення вогню
Петро Порошенко в ефірі італійського телеканалу Sky TG24 сказав, що розмови про обмін територій – це путінський сценарій. Порошенко наголосив – перш за все має бути безумовне припинення вогню
«Я розумію, що путін не хоче зупиняти війну. путін, і я це знаю, бо щотижня буваю на передовій, хотів досягти значно більшого прогресу в наступі російських збройних сил на українські позиції. Ми зруйнували цей план. Він не має жодних значних успіхів, незважаючи на всі труднощі, з якими Україна стикається в цій війні, особливо на Сході нашої країни, в Донецькій, Луганській областях, на Сумщині та Запоріжжі. Я думаю, спроба путіна застосувати дуже дивний підхід, наприклад, обмін територіями, може зашкодити процесу», – сказав Петро Порошенко.

«Ми в Україні не торгуємо, не продаємо свої території. Це було б брутальним порушенням усієї повоєнної системи безпеки. Ми хочемо зберегти і захистити міжнародно визнані кордони і зупинити спробу путіна вести довгі та порожні переговори. Я мав такий досвід з путіним у 2015 році, коли ми вели довгі, без перерви, 19-годинні переговори в Мінську, коли готувались Мінські угоди. З усього мого досвіду абсолютно необхідно, щоб ми почали із всеосяжного, безумовного припинення вогню», – наголосив Порошенко.
«І друга умова: нічого про Україну без України. Це принцип, який я запровадив у 2014 році як п’ятий Президент і як Верховний Головнокомандувач. Нічого про Україну без України — це найвищий пріоритет. Так само нічого про європейську безпеку без Європи. Я безумовно хочу, щоб за столом переговорів разом зі Сполученими Штатами були Європейський Союз та Україна. Разом ми сильніші», – зазначив Порошенко.
«Я не очікую, що завтра буде укладено мирну угоду. Це неможливо. Я маю дуже обережний оптимізм. Ми очікуємо за результатами цієї зустрічі всеосяжного, безумовного припинення вогню. Це було б першим важливим кроком до зупинки війни», – вважає Порошенко.
«путін намагається маніпулювати фактами. Будь ласка, не звертайте на це уваги. Ми маємо створити коаліцію сили, бо путін розуміє лише мову сили. І якщо вона буде консолідованою, це дасть результати. Водночас, якщо путін відхилить пропозицію нашої коаліції, має бути план Б. Це означає більше зброї для України, включно з наступальним озброєнням, щоб ніхто в росії не міг почуватися в безпеці, так само, як ми в Україні зараз. Більше санкцій. Механізм санкцій означає, що ми позбавляємо путіна можливості фінансувати війну. Більше грошей для підтримки боротьби України, більше гарантій безпеки, включно зі статтею 5 НАТО як дуже ефективним механізмом для мотивації путіна зупинити війну. І швидший прогрес нашої європейської інтеграції», – перерахував Петро Порошенко.
