Україна постачатиме Туреччині танкові ракети «Конус» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.65 € 32.68
Україна постачатиме Туреччині танкові ракети «Конус»

Підписання контракту на постачання боєприпасів.

Будник Ольга/Укрінформ

Україна постачатиме Туреччині танкові ракети «Конус»

Відповідний контракт було підписано із турецькою державною корпорацією «Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu» (MKEK) в рамках Міжнародної оборонної виставки «ІDEF2019» у Стамбулі

Українське держпідприємство «Спецтехноекспорт» вже найближчими тижнями почне постачання в Туреччину 120 мм ствольних керованих ракет «Конус» виробництва ДП «ДККБ «ЛУЧ», повідомляє Укрінформ.

«Протягом першого етапу реалізації контракту передбачені поставки 120 мм керованих ракет «Конус» і пристроїв наведення для їхньої інтеграції в турецькі основні бойові танки. Згодом внаслідок часткового трансферу технологій українські керовані ракети будуть вироблятися на потужностях MKEK», - пояснили в Спецтехноекспорті.

Тандемна бойова частина ракети здатна знищити динамічний захист ворожого танку та пробити до 800 мм броні.

Парафування контракту дозволило узгодити питання вартості та строків поставок, а також – інші умови реалізації домовленостей. «Завершення процедури підписання та початок виробництва експортної партії ракет заплановано на ближчі тижні», - вказали в Спецтехноекспорті.

Перевагою співпраці з MKEK називають можливість постачати високоточну зброю не лише турецьким Збройним Силам, але й збільшити присутність української продукції на інших ринках, які експлуатують танки зі 120 мм гарматами та активно співпрацюють з турецьким ОПК – зокрема, це країни Близького Сходу та Південно-Східної Азії.

Як відомо, керована ракета «Конус», розроблена ДП «ДККБ «ЛУЧ» для стрільби з танкових гармат калібру НАТО - 120 мм, здатна вражати ціль на відстані 5 км. Це значно перевищує дальність стрільби звичайних танкових снарядів. Тандемна бойова частина ракети здатна знищити динамічний захист ворожого танку та пробити до 800 мм броні.

Нагадаємо, українська делегація бере участь у одній з найбільших у світі виставок ОВТ - Міжнародній оборонній виставці «ІDEF2019», яка 30 квітня відкрилася у Стамбулі.