Курси НБУ $ 41.50 € 46.45
У третині горохівських багатоповерхівок уже створили ОСББ

Експерт Петро Лавринюк розповідає про можливості ОСББ.

Леся ВЛАШИНЕЦЬ.

У третині горохівських багатоповерхівок уже створили ОСББ

У Горохові розмови про створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків відлякують уже не всіх їхніх мешканців: 18 із 52 багатосімейних помешкань можуть похвалитися цим нововведенням

   Хто ще не створив ОСББ,  має чимало запитань про доцільність об’єднуватися, щоб спільно утримувати свої будинки та прилеглу до них територію.  Дати відповіді на них міський голова Віктор Годик запросив радника  з муніципальних послуг Волинського центру розвитку місцевого самоврядування,  регіонального координатора проекту ЄС/ПРООН  «Об’єднання співласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень (HOUSES)»  Петра Лавринюка  і його колегу Ірину Бойко.

Згідно зі Законом України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», скасування ЖЕКів і процеси децентралізації в житлово-комунальному господарстві планувалися з 1 липня 2016 року. Отож органи місцевого самоврядування мали б «списати»  багатосімейки майже три роки тому.

Люди звикли, що всі турботи з експлуатацій будівель брало на себе місто. Частина населення боїться  відповідальності за утримання будівель, а в більшості будинків немає ініціативних лідерів і підприємливих власників квартир, готових взятися за керівництво ОСББ

- Якби так зробили, то  залишили б  горохівчан віч-на-віч із своїми проблемами. Люди звикли, що всі турботи з експлуатацій будівель брало на себе місто. Частина населення боїться  відповідальності за утримання будівель, а в більшості будинків немає ініціативних лідерів і підприємливих власників квартир, готових взятися за керівництво ОСББ, - прокоментував ситуацію мер міста.  

Те, що завжди так не буде, передбачає закон.   Кожна будівля має бути модернізованою і приведеною до відповідного стандарту, отримавши відтак сертифікат.   Експерт радив не  відтерміновувати створення ОСББ, бо будинки  з іще радянськими комунікаціями «старіють»,   кількість аварійних ситуацій, зумовлених гнилими трубами і низькою потужністю, збільшуватиметься, а ціни ростуть не лише на комунальні послуги, а й на ремонтні роботи і матеріали.  Відповідно і нерухомість (квартира) падає в ціні.

Хотілося, щоб на цій зустрічі було більше горохівчан, які наразі пасивно споглядають хороші пропозиції від законотворців або не бачать і не чують їх за суцільною рекламою негативу. Якщо держава дає гроші, щоб довести до ладу свої будинки, чому б не скористатися такою можливістю?

Telegram Channel