Історію життя княгині Ольги представлено на виставці у Ковелі - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 25.04 € 27.90
Історію життя княгині Ольги представлено на виставці у Ковелі

У Ковель виставку привезла одна з співавторок Тетяна Токарева-Асмолкова.

kovelrada.gov.ua

Історію життя княгині Ольги представлено на виставці у Ковелі

У галереї мистецтв діє виставка, де виставлено серію графічних коміксів «Княгиня Ольга. Мальована стрічка»

 Її представляє творче об’єднання «Мисткині». Кожна учасниця проекту, вибравши певний період життя княгині, змалювала його, дотримуючись єдиної стилістики, інформує Ковельська міська рада з посиланням на наукового співробітника Ковельського історичного музею Василину Столярчук.

В експозицію входить 21 банер. У легкій та простій формі вони розповідають історію життя мудрої правительки Русі, рівноапостольної княгині Ольги. Роботи чорно-білі із вкрапленням червоного кольору. Графічні малюнки, доповнені текстом, який написала українська письменниця Марія Морозенко. Ця колекція є продовженням грандіозного проекту «Мальована стрічка», започаткованого минулого року такою ж серією картин про Анну Ярославну.

Роботи чорно-білі із вкрапленням червоного кольору. Графічні малюнки, доповнені текстом, який написала українська письменниця Марія Морозенко. Ця колекція є продовженням грандіозного проекту «Мальована стрічка», започаткованого минулого року такою ж серією картин про Анну Ярославну. 

У Ковель виставку привезла одна з співавторок,  регіональна кураторка, викладачка Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А.Ю. Кримського Тетяна Токарева-Асмолкова. На презентації вона розповіла багато цікавого про сам проект та особливості створення серій графічних коміксів. 

Зокрема, оригінали малювали на форматі А3 чорнилами, лінером, тушшю та гуашшю. Зображення були чорно-білі. Те, як ми бачимо зараз роботи – це вже копії малюнків, перенесені на сучасний матеріал ПВХ. Червоний колір  додано за допомогою комп’ютерних програм. Робота пані Тетяни завершує серію картин та розповідає про останні роки життя Ольги. Княгиня змальована тут янголом, що тягнеться руками до сузір’я Риби – символу ранніх християн, а її одяг вказує на християнський храм. На білому коні зображений внук  Ольги –  Володимир, який, власне, і продовжив розпочату справу своєї бабусі та утвердив християнство на Русі.

Презентацію відвідало чимало гостей, серед яких вчителька історії Тамара Хавіна. Вона теж говорила про княгиню Ольгу та її мудре правління державою. Член Національної спілки художників України Віктор Бурчак висловив своє захоплення від проекту та подякував авторкам за їх єдність і співпрацю в одній справі. 

Підтримати Тетяну Токареву-Асмолкову приїхала Орися Вознюк – науковий співробітник Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир». Вона також виступила перед публікою з цікавою та маловідомою інформацією про київську княгиню Ольгу.

Виставка триватиме до 14 червня. Далі вона помандрує у Нововолинськ, а згодом -  у Києво-Печерську лавру.

Так художниці бачать зустріч Ольги та Ігоря.
Так художниці бачать зустріч Ольги та Ігоря.

 Графічні малюнки доповнені текстом.
Графічні малюнки доповнені текстом.

 Оригінали малювали на форматі А3 чорнилами, лінером, тушшю та гуашшю.
Оригінали малювали на форматі А3 чорнилами, лінером, тушшю та гуашшю.