Археологи розкопали незвичайний саркофаг часів Стародавнього Риму - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.95 € 30.40
Археологи розкопали незвичайний саркофаг часів Стародавнього Риму

Момент підйому труни з розкопу.

thehistoryblog.com

Археологи розкопали незвичайний саркофаг часів Стародавнього Риму

В історичному центрі Гранади (Іспанія) несподівано виявили свинцевий саркофаг

Про це повідомляє Апостроф з посиланням на The History Blog. Дослідники займалися розкопками під будівлею Villamena, сучасною спорудою поруч із собором Гранади, яка було побудовано після того, як будівля 14-го століття була знесена в 1938 році.

При емірах Гранади династії Насридів (1228-1492) це був склад, який використовувався генуезькими торговцями для зберігання товарів, таких як шовк і цукор. Після Реконкісти католицькі величності перетворили будівлю в тюрму. Занепала в'язниця була знесена в останній рік Другої іспанської республіки. Тільки передні ворота залишилися стояти.

Тому, коли почалися розкопки, археологи очікували знайти артефакти часів середньовіччя. Вони виконували дослідження відповідно до вимог закону перед підземними будівельними роботами. Учені знайшли кілька незначних останків епохи емірів, які не мають особливого значення, і вирішили, перш ніж розкопки закінчаться, спуститися трохи глибше.

Родрігес вважає, що саркофаг датується 2 або 3 століттям нашої ери, коли свинцеві саркофаги були не зовсім звичайні. 

За кілька метрів під поверхнею під плитою з брудного пісковика, вони виявили могилу. Коли плита була видалена, головний археолог Анхель Родрігес був приголомшений, побачивши свинцевий саркофаг.

Родрігес вважає, що саркофаг датується 2 або 3 століттям нашої ери, коли свинцеві саркофаги були не зовсім звичайні. В Андалусії вони були дорогими і важкодоступними, оскільки промисловість існувала тільки в Кордові, на відстані понад 200 кілометрів.

Свинцевий саркофаг важить від 300 до 350 кг і має ті ж розміри, що і класична труна: 1,97 метра в довжину і 40 сантиметрів у висоту. Він трохи ширше в голові (56 сантиметрів), ніж в ногах (36 сантиметрів). При першому огляді Родрігес підкреслив, що немає ніяких ознак написів, але додав, що "в ньому все ще багато глини і піску" і "ми побачимо, коли ми його очистимо".

Він повинен був належати багатій людині, оскільки свинцеві саркофаги були надзвичайно дорогими навіть в тих місцях, де їх робили на місці. У даний час саркофаг очищають в Археологічному музеї Гранади. Дослідники вирішують, як найкраще відкрити труну з найменшою кількістю шкоди.

Оскільки свинець дуже добре зберігає свій вміст, можливо, саркофаг все ще зберігає людські останки, можливо, навіть текстиль, який проливає нове світло на похоронну практику Римської Гранади.