Курси НБУ $ 39.64 € 42.30
У Рівному урочисто відкрили локацію, присвячену 60-річчю рівненського спідвею

Вигляд фотозони «Я люблю спідвей» було обрано під час конкурсу, проведеного «Клубом уболівальників рівненського спідвею»

Фото прес-служби Рівнеради

У Рівному урочисто відкрили локацію, присвячену 60-річчю рівненського спідвею

Вигляд фотозони «Я люблю спідвей» було обрано під час конкурсу, проведеного «Клубом уболівальників рівненського спідвею» та остаточно визначено шляхом громадського голосування.

Також рівнянам презентували «інформаційно–агітаційний» тролейбус: електротранспорт оформили світлинами з найвідомішими рівненськими спідвеїстами, першими спідвейними змаганнями у 1959 році та найяскравішими моментами перегонів. Цей тролейбус вирушив за маршрутом №1 «Мототрек – мікрорайон Ювілейний».

- Ми в жодному разі не применшуємо важливість інших видів спорту в Рівному. Але погодьтеся, так склалося історично і вже доволі давно, що спідвей був і залишається для рівнян спортом №1.

І сьогодні ми хочемо повернути йому ту популярність, яку він мав у нашому місті 30-40 років тому. Саме для цього і відбувається популяризація спідвею: фотозони, реклама на транспорті, клуб уболівальників, заявки на проведення міжнародних змагань найвищого рівня, щонайменше половину з яких ми плануємо отримати й наступного року. І зупинятися на цьому не будемо, - заявив міський голова Рівного Володимир Хомко.

Вболівальники спідвею, яких немало прибуло не лише з Рівненщини, а й Волині, Львівщини, Житомирщини, Хмельниччини та інших регіонів, могли приїхати до мототреку в «спідвейному» тролейбусі і сфотографуватися біля знака «Я люблю спідвей».

Тож уже цього дня вболівальники спідвею, яких немало прибуло не лише з Рівненщини, а й Волині, Львівщини, Житомирщини, Хмельниччини та інших регіонів, могли приїхати до мототреку в «спідвейному» тролейбусі і сфотографуватися біля знака «Я люблю спідвей».

А вже потім усі вони стали свідками Міжнародного меморіал пам`яті Ігоря Марка — видатного українського мотогонщика, неодноразового чемпіона світу, Європи, СРСР, України та інших країни в різних номінаціях.

Ігор Марко народився 29 червня 1965 року в місті Червоноград, що на Львівщині. Завдяки старшому брату потрапив у секцію мотокросу. Після трагічної смерті брата Ігор зацікавився мотокросом. З 13-ти років почав займатися спідвеєм. У 1978 році його запросили до рівненського клубу «Сигнал». Там він і досяг найбільших успіхів: триразовий чемпіон СРСР у командному заліку 1985, 86-го і 87-го років. У 1986 році завоював титул чемпіона Радянського Союзу в особистому заліку серед юніорів і володаря кубка соціалістичних країн. У тому ж році на рівненському мототреку \здобув титул чемпіона Європи серед юніорів. З того часу жив у Рівному. Став чемпіоном СНД у командному заліку в 1992 і 1996 роках. Ігор Марко - неодноразовий фіналіст континентальних фіналів чемпіонатів світу. Неодноразово стартував у командній першості Російської Федерації.

3 листопада 2006 року у Рівному на території однієї з місцевих шкіл випадковий перехожий виявив тіло Ігоря Марка, який мав тяжкі травми голови. Через два тижні, 16 листопада, він помер. 18 листопада 2006 року на Рівненському мототреку відбулося прощання зі спідвеїстом. Поховали Ігоря Марка з усіма почестями на рівненському цвинтарі «Нове».

У день похорону було проведено акцію «Салют пам'яті Ігоря Марко». У Рівному, Львові, Червонограді, Києві, Москві, Салаваті, Октябрському, Даугавпілсі, інших містах країн СНД і далекого зарубіжжя о 14-й годині за київським часом усі, хто не зміг взяти участь у похороні Ігоря, ревом моторів своїх мотоциклів попрощалися з великим майстром спідвею.

Валентин Ставський

Telegram Channel