Представники Павлівської громади відзначили свято Трьох культур в гміні Войславіце (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.90 € 29.51
Представники Павлівської громади відзначили свято Трьох культур в гміні Войславіце (Фото)

Гурт «Берегиня» презентував низку українських народних пісень і зривав оплески

Павлівська громада

Представники Павлівської громади відзначили свято Трьох культур в гміні Войславіце (Фото)

13-14 липня 2019 року, на запрошення гміни-партнера Войславіце республіки Польща, делегація від Павлівщини у складі очільника Андрія Сапожника, головного спеціаліста гуманітарного відділу з питань культури Олени Шумик та народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Берегиня» БК с. Жашковичі (керівник - Наталія Мельничук), взяли участь у відкритті Дому Трьох Культур, що відбувалося в Майдані Островському

В перший день перебування, учасників дійства привітав голова Павлівської громади Андрій Сапожник та вручив вуйту гміни Войцлавіце вітальну листівку. Під час заходів творчий колектив «Берегиня» презентував низку українських народних пісень, де кожен номер глядачі сприймали бурхливими оплесками. Крім того, учасники колективу показали елементи обрядового дійства «Обжинки» і на знак достатку та благополуччя подарували обжинковий вінок та сніп вуйту гміни.

Учасники «Берегині» продемонстрували українську та волинську культуру на високому рівні.

Другий день видався не менш насиченим. Заходи відбувалися в містечку Войцлавіце в центральному Домі культури, де  аматорський колектив «Берегиня» дарував своє пісенне мистецтво вже для місцевих жителів. На завершення зустрічі для представників української делегації влаштували цікаву екскурсію: ознайомили з архітектурою, історією та визначними туристичними місцями гміни Войславіце.  

 

 Польські партнери та гості свята з цікавістю розглядали національні костюми наших артистів та залюбки фотографувались з ними. Учасники «Берегині» продемонстрували українську та волинську культуру на високому рівні.

Свято дружби і духовної єдності стало підтвердженням становлення та зміцнення партнерських відносини між Павлівською громадою та гміною Войславіце.

 

 Створюються та реалізуються нові ініціативи щодо обміну досвідом, демонструючи усім єднання та гарну дружбу двох європейських країн – Польщі та України.