У Луцьку урочисто відкрили сучасний перинатальний центр (Фото, відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 24.25 € 26.94
У Луцьку урочисто відкрили сучасний перинатальний центр (Фото, відео)

Це вже 35 заклад для допомоги новонародженим в Україні.

Олександр ФІЛЮК

У Луцьку урочисто відкрили сучасний перинатальний центр (Фото, відео)

Цього свята волиняни чекали довгих 18 років. Саме стільки тривало будівництво просторого і світлого приміщення, його дооблаштування, оснащення новітньою діагностичною і лікувальною апаратурою. І ось нарешті перерізано червону стрічку

Біля ошатної будівлі Волинського перинатального центру, що знаходиться поруч із обласною дитячою лікарнею, сьогодні зібралося чимало людей. Іменинниками почуваються працівники цього медичного закладу, який надаватиме допомогу вагітним жінкам та новонародженим. Привітати колектив з довгоочікуваним відкриттям центру прийшли керівники області, представники медичної громадськості, депутати обласної ради, будівельники компанії “Луцьксантехмонтаж ”, які доклали чималих зусиль, аби довгобуд перетворився в сучасну і затишну споруду, що стала окрасою міста.

--За сьогоднішню радісну подію маємо подякувати насамперед Борису Клімчуку, який зініціював створення у Луцьку перинатального центру і доклав дуже багато зусиль, аби втілити цей проект, --добрим словом згадав колишнього багаторічного очільника області голова Волинської обласної ради Ігор Палиця, зазначивши, що довести справу до успішного завершення вдалося завдяки спільним зусиллям і використанню усіх джерел фінансування.

Окрім коштів з обласного, державного бюджетів, долучилися до створення перинатального центру і благодійники, серед них, зокрема Фонд Віктора Пінчука, який подбав про забезпечення закладу новітнім обладнанням на суму понад 10 млн гривень.

--Це вже 35-й Центр надання допомоги новонародженим “Колиски надії” в Україні. За 13 років існування програми Фонд Віктора Пінчука інвестував в неї понад 112 млн гривень, --сказала виконавчий директор фонду Вікторія Чернявська, вітаючи волинян зі святом.

Окрім коштів з обласного, державного бюджетів, долучилися до створення перинатального центру і благодійники, серед них, зокрема Фонд Віктора Пінчука, який подбав про забезпечення закладу новітнім обладнанням на суму понад 10 млн гривень.

Поздоровили колектив і усіх присутніх також в.о. голови облдержадміністрації Олександр Киричук, генеральний директор будівельної компанії “Луцьксантехмонтаж” Ігор Чорнуха, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, який провів чин освячення центру.

Як розповіла в.о. головного лікаря Волинського перинатального центру Ірина Горавська, заклад розрахований на 2500 —3000 пологів на рік, у ньому діятимуть консультативно-діагностичні відділення на 200 відвідувань у зміну та акушерсько-гінекологічний стаціонар на 102 ліжка. Тут трудитиметься понад 400 працівників.

Перші пологи, як нам розповіли, у новому перинатальному центрі відбудуться на початку серпня. Комфортні палати, обладнані за останнім словом медичної техніки кабінети очікують пацієнтів.


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.