Білоруські музейники відвідали Камінь-Каширський музей - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 24.53 € 26.60
Білоруські музейники відвідали Камінь-Каширський музей

Додому гості повезли видання Камінь-Каширського музею та збірник наукових праць краєзнавчої конференції.

volyn-museum.com.ua

Білоруські музейники відвідали Камінь-Каширський музей

Днями у Камінь-Каширському краєзнавчому музеї побували білоруські музейники та краєзнавці

Це директор Дрогичинського військово-історичного музею ім. Д. Удовикова Сергій Граник, голова товариства краєзнавців Берестейщини Михайло Петрукович та краєзнавець Леонід Гарбейко, інформує Музейний простір Волині.

Вони прибули на Волинь з метою відвідування музеїв суміжних з Білоруссю районів, щоб налагодити контакти між установами та активізувати дослідження спільних історичних подій минулого століття, зокрема, періоду Другої світової війни.

З гостями обговорили специфіку музейної галузі, особливості діяльності установ, ділились досвідом роботи та намітили етапи співпраці на перспективу. 

Відомо, що історія північних районів Волині – Ратнівського, Камінь-Каширського і Любешівського, та південних територій сучасної Білорусі має багато спільних подій та фактів. З гостями обговорили специфіку музейної галузі, особливості діяльності установ, ділились досвідом роботи та намітили етапи співпраці на перспективу.

Білоруси оглянули експозицію музею і подарували для фондів музею книги: «Дрогичинський район: минувшина і сучасність» білоруською мовою і «Новий Завіт» – видання-переклад на західно-поліську говірку відомого філолога Федора Клімчука. Варто зауважити, що книга доволі цікава, позаяк читається на добре знайомому кожному полісянину діалекті.

Додому гості повезли видання Камінь-Каширського музею та збірник наукових праць краєзнавчої конференції і позитивні враження від знайомства з музейними пам’ятками.