
Лялькарство - давня українська традиція.
У Любешові відроджували українську традицію
В рамках дії проекту «Територія майстерності» на базі Любешівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості пройшов майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки
Його провела Людмила Турик – майстриня, якастворює ляльки-мотанки вже 4 роки. За цей час в її арсеналі з’явилось близько 1500 робіт. Понад 50 колекційних ляльок майстриня використовує для авторської виставки.
Людмила Іванівна неодноразово брала участь у виставках «Авторська лялька», творчих сходинках Волині та проводила майстер-класи.
Присутнім повідали, що лялька-мотанка для гри виготовляється тільки з ниток, а лялька на здоров’я – з трав, зокрема з полину, любистку, череди та ін.
Перша її робота зараз в Італії Найбільше замовлень надходить з Київської та Львівської областей. Здебільшого ляльки замовляють для дітей в дитячі садочки, адже у виготовленні своїх виробів Людмила Іванівна використовує лише натуральний матеріал – лляну тканину та нитки. Так, наприклад ляльку-оберіг майстриня наповнює сухоцвітом, лісовими горіхами, лавандою, чорнобривцями та рогозом.
Присутнім повідали, що лялька-мотанка для гри виготовляється тільки з ниток, а лялька на здоров’я – з трав, зокрема з полину, любистку, череди та ін.
Час виконання такої роботи для новачка сягає однієї години, а майстрині витачає для цього близько 15 хвилин.
Кожен присутній цього дня пішов додому з власною лялькою-мотанкою. Можливо, виготовленою не ідеально, але з душею.

