ТОРОНТО АПЛОДУВАЛО ВОЛИНЯНАМ - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.23 € 30.84

ТОРОНТО АПЛОДУВАЛО ВОЛИНЯНАМ

Президент федерації JKAWF України Олександр Крисько та 16-разовий чемпіон світу з карате Олександр Семенюк повернулись з міста Торонто (Канада), де проходив чемпіонат світу з карате за версією ІКА (Internacional Karate Association).

Президент федерації JKAWF України Олександр Крисько та 16-разовий чемпіон світу з карате Олександр Семенюк повернулись з міста Торонто (Канада), де проходив чемпіонат світу з карате за версією ІКА (Internacional Karate Association).
Цей турнір зібрав понад 500 учасників з 32 країн світу. Персональні запрошення з Канади отримали й волиняни. Спочатку Держкомспорт України жваво підтримав участь українських спортсменів в чемпіонаті світу і навіть вперше за багато років для команди були виділені гроші. Однак після того, як представнику міністерства та ряду спортсменів не були відкриті у канадському посольстві візи, про державну та фінансову допомогу якось відразу було забуто й волинянам в черговий раз довелось самотужки вирішувати свої фінансові питання.
Лучанин Олександр Семенюк у черговий раз став улюбленцем публіки, цього разу канадської.
Яскраві бої Сашка, демонстрація техніки найвищого рівня, дострокові перемоги за явною перевагою над суперниками зробили його кумиром глядачів. Нові успіхи Семенюка довели, що він, як і раніше, перебуває у чудовій формі й входить до еліти світового карате. Нагороди переможцю вручали президент та засновник школи Госоку-рю, майстер 10-ого Дану японець Соке Кубота та президент ІКА майстер 9-ого Дану японець Такемасу Окуяма.
Відразу після повернення на Україну від японців на адресу волинян надійшов лист, в якому вони висловили своє захоплення високою технікою та бійцівськими якостями волинян, висловлювали надії на майбутню співпрацю. Загалом Олександр Семенюк завоював на чемпіонаті два Кубки найвищого гатунку, а збірна України, яку підсилили спортсмени української діаспори Торонто, котрі також виступали за Україну, зайняла загальнокомандне друге місце, витіснивши господарів турніру – збірну команду Канади – на третє місце. А першою фінішувала збірна команда Вірменії.
Слід відзначити, що представники української діаспори в Торонто тепло приймали волинян, оточили їх по-справжньому батьківським піклуванням, показали осередки української культури в Канаді, а також Ніагарський водопад, надали фінансову допомогу. За словами тренера збірної України волинянина Олександра Криська саме в Торонто вони відчули себе справжніми українцями, представниками нації, що має свою історію, звичаї, своє минуле і майбутнє.
Незабутніми залишились зустрічі з головою ОУН Торонто паном Славком Ковалем та його дружиною Уляною, головою сприяння олімпійському руху української діаспори Канади паном Стахом Габою, директором музею Івана Франка в Торонто пані Пастернак, керівництвом Української кредитної спілки Торонто, тренером клубів карате діаспори в Торонто паном Миколою Шишком...
Слід також зауважити, що виступи волинян широко висвітлювалися усіма засобами масової інформації Торонто.
Успіхи волинських каратистів, до яких, на жаль, не виявляють інтересу місцеві керівники та меценати, зацікавили шведську фірму спортивних товарів "Будо-Норд" та японську фірму «Ніккен». Зараз ведуться переговори про допомогу волинянам з боку цих фірм та майбутнє спонсорство. Більш досвідчені у сфері реклами зарубіжні товаровиробники впевнені, що українські спортсмени зможуть рекламувати їх фірми на найвищому рівні, що принесе їм значні дивіденди. На закінчення хочеться додати, що волиняни в жовтні запрошені в місто Гамільтон (Канада) на професійні бої з карате під назвою "Золоті пояси світу".