Британія надала нові докази участі РФ у боях під Іловайськом - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.53 € 32.40
Британія надала нові докази участі РФ у боях під Іловайськом

Опубліковані дані українці зможуть використати у судових позовах

The Guardian

Британія надала нові докази участі РФ у боях під Іловайськом

Документально зафіксували конкретну модель російського танка

Нові докази участі російських кадрових військових у боях проти українських підрозділів під Іловайськом у серпні 2014 рокуоприлюднила британська дослідницька група Forensic Architecture. Планується, що ці дані будуть використані у позовах українських добровольців проти РФ, які розгляне Європейський суд з прав людини, повідомляє Дзеркало тижня з посиланням на The Guardian.

Британці опублікували інформацію про наявність під Іловайськом основного бойового танка Т-72Б3 – модернізований таким чином Т-72 стояв на той час на озброєнні тільки російських збройних сил.

"Оскільки Росія заперечує будь-яку причетність до подій на Донбасі, встановлення відповідальності Москви є ключовим для судових справ. У зв'язку з цим Європейський центр захисту прав людини (EHRAC), який допомагає заявникам представити справу до ЄСПЛ, доручив Forensic Architecture зібрати переконливі докази участі Росії у боях під Іловайськом. Докази включають до себе численні супутникові знімки російських збройних автоколон на території України та фіксацію нової моделі танка Т-72Б3, яка на момент битви експлуатувалася тільки російськими збройними силами", – йдеться у повідомленні видання.

Британці опублікували інформацію про наявність під Іловайськом основного бойового танка Т-72Б3 – модернізований таким чином Т-72 стояв на той час на озброєнні тільки російських збройних сил.

Дослідники з Forensic Architecture взяли за основу інформацію про як мінімум один знищений українськими військовими танк цього типу, отриману з численних відео - та фотодоказів з відкритих джерел. Вони порівняли її з геолокацією, отриманою 29 серпня 2014 року у районі Іловайська, біля населеного пункту Новодворське.

"У період з серпня по вересень 2014 року поблизу Іловайська кілька разів було зафіксовано конкретну модель російського танка. Ми використовували цифрове моделювання для підтвердження цих спостережень, що чітко вказувало на російську військову присутність на сході України", – йдеться у звіті дослідницької групи.

Втім, до розгляду позову українських добровольців проти РФ ще далеко – ця справа є лише одним з чотирьох тисяч наявних у розпорядженні суду позовів українських громадян до Росії. У пріоритеті ЄСПЛ – розгляд позовів України до Росії. А в Росії, у свою чергу, давно дозволили національним судам скасовувати рішення ЄСПЛ, якщо вони не відповідають російським інтересам.