На Волині оштрафували паліїв бадилля - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.70 € 32.90
На Волині оштрафували паліїв бадилля

На порушників склали протоколи.

vl.dsns.gov.ua

На Волині оштрафували паліїв бадилля

Тривають рейди населеними пунктами для запобігання пожеж в екосистемах

З метою запобігання пожежам в лісах і на торф’яниках через зумисне спалювання громадянами сухої рослинності на своїх земельних ділянках, рятувальники спільно з поліцейськими, інспекторами екологічної інспекції та працівниками органів влади проводять щоденні рейди сільськими населеними пунктами, інформує Управління ДСНС у Волинській області.

Так, 29 серпня під час рейду по Старовижівському районі між селищем Стара Вижівка та селом Буцин виявлено громадянина Михайла М., який спалював післяжнивні залишки.

 У Любешівському районі в с. Зарудчі, Проходи, Великий Курин, Угриничі, Седлище учасниками спільних рейдів виявлено 8 паліїв.

У Любешівському районі в с. Зарудчі, Проходи, Великий Курінь, Угриничі, Седлище учасниками спільних рейдів виявлено 8 паліїв. У Камінь-Каширському районі учасники рейдів перевірили околоці райцентру та с. Гута-Камінська, де виявлено одного палія.

Громадянам, які були виявлені на полях під час горіння сухої рослинності або післяжнивних залишків, проведено роз'яснювальну роботу про небезпеку спалення сухої трави, адже вогонь багаття може розпочати великомасштабні пожежі на торф’яниках, локалізувати які дуже важко.

Фахівці екологічної інспекції пояснили людям, що спалювання бадилля викидає в атмосфері їдкий дим, що особливо небезпечно для дітей і громадян, схильних до алергій. Вдихаючи продукти горіння, люди отруюють свій організм, адже на полях можуть бути залишки отрутохімікатів, які використовують для обробки ґрунтів чи рослин. Небезпечні частинки згоряння вітер здатен переносити на великі відстані, відтак може постраждати велика кількість громадян.

За такі дії до винних громадян складено адміністративні протоколи про порушення вимог екологічної безпеки.