В Умані на іудейський Новий рік очікують до 40 тисяч паломників - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.91 € 29.62
В Умані на іудейський Новий рік очікують до 40 тисяч паломників

У 2018 році Умань відвідали більш ніж 28 тис. паломників.

Сергій Нужненко

В Умані на іудейський Новий рік очікують до 40 тисяч паломників

Держслужба з надзвичайних ситуацій України розпочала підготовку до забезпечення безпеки в містечку в період святкування Рош ха-Шана у вересні-жовтні

2 вересня голова служби Микола Чечоткін зустрівся з делегацією Ізраїлю на чолі з послом країни Джоелом Ліоном. За даними ДСНС, наприкінці вересня в Умані очікують до 40 тис. паломників з усього світу. Святкування пройде з 23 вересня по 4 жовтня, найбільш інтенсивне переміщення паломників відбуватиметься через Київ, Одесу та Вінницю.

Про це повідомляє Lb.ua з посиланням на пресслужбу відомства.

Усі заходи будуть здійснюватися в тісній взаємодії з Національною поліцією України, місцевими органами влади, з організаторами заходу і консульством у місті Умані, а також представниками поліції Держави Ізраїль.

«Особливу увагу буде зосереджено на організації безпеки паломників у місті Умань. Усі заходи будуть здійснюватися в тісній взаємодії з Національною поліцією України, місцевими органами влади, з організаторами заходу і консульством у місті Умані, а також представниками поліції Держави Ізраїль», – підкреслив Чечоткін.

Управління ДСНС у Черкаській області підготувало план реагування з урахуванням досвіду попередніх років. Стежити за пожежною та техногенною безпекою будуть 114 рятувальників.

«Працюватимуть стаціонарні пости на пожежних автомобілях, пересувні піші вартові, водолазно-рятувальний пост, а також прикриття основних маршрутів прибуття паломників до Умані постами на спеціальних аварійно-рятувальних автомобілях», - сказано в повідомленні.

Щорічно паломники збираються в Умані, оскільки тут похований засновник брацлавського (бресловського) хасидизму Раббі Нахман з Брацлава. Усі євреї, які сповідують хасидизм, вважають своїм обов'язком побувати хоча б раз у своєму житті на могилі Нахмана. Вони також вважають: якщо зустрінуть новий рік Рош ха-Шана біля його могили, то наступний рік буде щасливим для них.