Газети й журнали найменше передплачують на Буковині - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.82 € 32.72
Газети й журнали найменше передплачують на Буковині

Найбільше українці цікавляться політичними подіями та економічним становищем країни та регіону.

АСС

Газети й журнали найменше передплачують на Буковині

Незважаючи на те, що понад 70% українців найчастіше отримують інформацію про Україну та світ із загальнонаціональних телеканалів, тобто телебачення залишається основним джерелом новин для більшості населення, затребуваною залишається послуга передплати друкованих видань

Станом на 01.01.2019 українці передплатили понад 7,81 млн. газет і журналів. Традиційно рівень передплати залишається вищим у сільських населених пунктах: мешканці сіл передплатили 4608 тис. прим. (або 59%), містяни віддають перевагу новинам телебачення та інтернет-ресурсів, проте передплатили 3202 тис. прим. (або 41%).

Тобто у сільській місцевості передплату оформляє майже кожен третій, а в місті лише один з дев’яти. Загальна кількість передплатників – понад 7,1 млн. осіб.Про це повідомили в пресслужбі Укрпошти, інформує АСС.

У сільській місцевості передплату оформляє майже кожен третій, а в місті лише один з дев’яти.

Найбільше передплачують у Дніпропетровській (564 тис.), Київській (471 тис.) та Запорізькій областях (431 тис.) Найменше – у Луганській (70 тис.), Закарпатській (124 тис.) та Чернівецькій (181 тис.). Переважна більшість передплатників (90%) – фізичні особи, 10% - юридичні.

Найактивніше передплачують державні структури (35%), навчальні заклади (15%) та приватні підприємства (13%). Найчастіше передплатники обирають термін передплати – 4-6 міс. (40%), третина оформляють передплату на 1-12 міс (32%), і лише 16% і 12% передплачують на 2-3 місяці чи на 1. Більшим попитом користуються видання загальнодержавної сфери розповсюдження, які висвітлюють події, що стосуються всієї країни. Таких передплатили 4,5 млн примірників або 58%. Найактивніше – на Київщині (92% в структурі тиражів), Львівщині (83%) та Одещині (81%).

Місцевими подіями здебільшого цікавляться на Чернігівщині (72% ), Запоріжжі (64%) та Волині (59%).

Загальний тираж місцевих видань (обласних, міських, районних газет і журналів) склав 3,3 млн примірників (42%). Загальна кількість найменувань усіх видань, які можна передплатити за каталогом видань України «Преса поштою» та місцевими каталогами, – 3185 (загальнодержавних – 1602, місцевих – 1583)

За вподобаннями: - Найбільше українці цікавляться політичними подіями та економічним становищем країни та регіону, адже п’ята частина (20%) усіх передплачених видань – це видання громадсько-політичної тематики (які висвітлюють суспільні події, життя місцевої громади, роблять акцент на новинах політики, економіки) - 14,1% передплачуваних видань містять інформацію, що стосується соціального захисту населення (наприклад, умови отримання пенсії, нарахування субсидій, інформація про пільги тощо) - 8,9% - видання універсального змісту (також активно висвітлюють найрізноманітніші новини, проте, у порівнянні з громадсько-політичними виданнями, мають більше інформації розважального характеру).

Далі за популярністю йдуть газети та журнали, присвячені родині (домівці, побуту); охороні здоров'я та медицині; сільському та присадибному господарствам; видання для жінок і для чоловіків; дитячі та молодіжні видання.

Майже у всіх регіонах у трійку лідерів за кількістю передплачених входять громадсько-політичні видання та універсального змісту. Лише на Рівненщині, Харківщині та Хмельниччині до рейтингу потрапили родина (домівка, побут), а на Тернопільщині окрім родини - сільське та присадибне господарство.