Український культурний фонд виділив кошти на Рівненський обласний державний архів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.14 € 30.87
Український культурний фонд виділив кошти на Рівненський обласний державний архів

За час проєкту фахівці архіву проведуть 4 майстер-класи з пошуку архівної інформації.

facebook.com/ArhivRivne

Український культурний фонд виділив кошти на Рівненський обласний державний архів

Державний архів Рівненської області отримав грант від Українського культурного фонду

Кошти підуть на реалізацію проєкту «Модерний архів». Ця ініціатива спрямована на поліпшення доступу до архівної інформації запитувачів: дослідників, заявників, учителів шкіл і викладачів вищих навчальних закладів, студентів, людей з інвалідністю.

Крім того проєкт допоможе поліпшити зберігання документів Національного архівного фонду.

– Реалізація програми передбачає оцифровування документальної інформації, модернізацію читальної зали, удосконалення вебсайту, проведення майстер-класів з пошуку архівної інформації «Вивчаймо історію роду разом» тощо. Зокрема, у рамках проєкту передбачено оцифрувати півтисячі одиниць зберігання, або 5 тисяч аркушів документів за 1781-1939 роки, - говорить директор архіву Олег Дзецько.

Передусім оцифрованими будуть найбільш запитувані на сьогодні документи, в яких міститься генеалогічна інформація: ревізійні матеріали, метричні книги, сповідні відомості тощо.

У рамках проєкту передбачено оцифрувати півтисячі одиниць зберігання, або 5 тисяч аркушів документів за 1781-1939 роки.

Начальниця одного із підрозділів архіву Людмила Леонова розповідає про перетворення, що чекають на читальну залу установи: «Тут створять місця для роботи дослідників, встановлять екран і проектор для демонстрації виставок та оглядів документів, проведення майстер-класів з пошуку архівної інформації і навчань з архівної справи і діловодства».

Вебсайт архіву передбачається створити на новій платформі. А це сприятиме його більшій функціональності і доступності роботи з документами для людей, незалежно від місця їх проживання. За час проєкту фахівці архіву проведуть 4 майстер-класи з пошуку архівної інформації.

У Державному архіві Рівненської області зберігається унікальна інформація 1774-2018 років. Його сховища акумулювали понад мільйон документів Національного архівного фонду.

Валентин Ставський


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.