Волинські лісівники вирощують дуби з покращеними генетичними властивостями - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.82 € 29.80
 Волинські лісівники вирощують дуби з покращеними генетичними властивостями

На ділянці представлені кращі дерева із кожного району.

Волинське ОУЛМГ

Волинські лісівники вирощують дуби з покращеними генетичними властивостями

Випробні культури елітних дубових насаджень створено на території державного підприємства «Волинський лісовий селекційно-насінневий центр», що в селі Гаразджа Луцького району

На площі 0,6 га навесні вручну висаджено жолуді 136 плюсових дерев дуба звичайного. Зразки були зібрані лісівниками з усієї області.

На ділянці представлені кращі дерева із кожного району. Першими на пробній плантації посадили жолуді знаменитого дуба Лесі Українки, що росте на території урочища Нечимне Ковельського району.

Завдання створити випробні культури поставив начальник управління Олександр Кватирко. Така практика – запорука збереження цінних насаджень у майбутньому та вирощення дерев, особливо стійких до виживання в наших умовах. База для цього лісівниками була створена ще у 80-х роках, коли розпочалася паспортизація дерев із покращеними генетичними властивостями.

Першими на пробній плантації посадили жолуді знаменитого дуба Лесі Українки, що росте на території урочища Нечимне Ковельського району.

Лісонасінневі плантації сосни звичайної, засаджені з плюсових дерев, на Волині плодоносять уже не один десяток років. З їх насіння за цей час вирощено сотні гектарів волинських (і не тільки) лісів, які більш продуктивні, стійкі та витривалі. Ідея створення випробних культур дуба досі потребувала втілення.

Головний спеціаліст відділу лісового господарства Волинського ОУЛМГ Володимир Неводнічик, який працював над цією ідеєю та безпосередньо над створенням дослідної ділянки, постійно стежить за елітними саджанцями. Розповідає, що мікродуби гарно приживаються.

За крихітними деревцями нині ретельно доглядають працівники ДП «Волинський ЛСНЦ». Тож не виникає сумнівів, що волинським лісівникам вдасться створити випробні культури та одночасно – архів плюсових дерев.

 

Така робота має не тільки лісівниче, а й велике наукове значення. Для оцінки потенційної ефективності індивідуальної селекції дуба звичайного в потомствах плюсових дерев, а також очікуваної ефективності відбору кращих родин плюсових дерев буде визначено коефіцієнт успадкування найважливіших показників їх росту у широкому сенсі слова та коефіцієнт успадкування для родин.

 Коли дуби почнуть плодоносити, лісівники зможуть отримати насіння із покращеними генетичними властивостями. А наші діти відповідно – цінні в усіх відношеннях могутні дубові насадження, повідомляє Прес-служба Волинського ОУЛМГ.