Як оформити аліменти за взаємною згодою? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 24.45 € 26.50
Як оформити аліменти за взаємною згодою?

Якщо немає добровільної згоди, кошти на утримання дитини можуть бути присуджені за рішенням суду.

novograd.city

Як оформити аліменти за взаємною згодою?

Сімейне законодавство визначає, що батьки зобов`язані матеріально утримувати дитину до досягнення нею повноліття

Юстиція Волині продовжує надавати роз`яснення жителям області з правових питань. Серед актуальних – оформлення аліментів за взаємною згодою. Батьки зобов`язані матеріально утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Але іноді батько або матір, після розірвання щлюбу, нехтують цим обов`язком, інформує Головне територіальне управління юстиції у Волинській області.

У цьому випадку той із батьків, що залишається проживати з дитиною, має вирішити проблему невиплати коштів. Зробити це можна двома шляхами — мирним та у судовому порядку. Зокрема, сьогодні ми поговоримо про мирний варіант вирішення цього питання.

Один із батьків може подати заяву за своїм місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про нарахування аліментів на дитину, вказавши розмір та строк. Заяву подає особа, яка буде сплачувати аліменти, а не особа, на користь якої сплачують аліменти. Аліменти відраховують не пізніше триденного строку від дня, встановленого для виплати заробітної плати, пенсії, стипендії.

Один із батьків може подати заяву за своїм місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про нарахування аліментів на дитину, вказавши розмір та строк. 

Чи потрібно підписувати договір? Такого обов’язку немає, однак батьки можуть укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначаються розмір та строки виплат. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором, аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

У яких випадках потрібно звертатись до суду? У разі неможливості досягнення між батьками угоди про добровільне відрахування, кошти на утримання дитини можуть бути присуджені за рішенням суду.

За більш детальною інформацією Ви можете звернутись до Головного територіального управління юстиції у Волинській області за адресою: м. Луцьк, вул. Володимирська, 1; тел./факс (0332) 78-47-90. E-mail: info@vl.minjust.gov.ua