Чому Петро Порошенко порадив усім відвідати на книжковому форумі у Львові намет ветеранів АТО? (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 24.65 € 26.80
Чому Петро Порошенко порадив усім відвідати на книжковому форумі у Львові намет ветеранів АТО? (Відео)

«Дуже люблю книжки і ця любов не проходить і зараз».

Фото prm.ua.

Чому Петро Порошенко порадив усім відвідати на книжковому форумі у Львові намет ветеранів АТО? (Відео)

«Я думаю, що вчитися любити Україну треба саме в цих хлопців і дівчат»

Сьогодні п’ятий президент України відвідав знаменитий львівський Book Forum. Петра Порошенка супроводжувала дружина Марина та ексголова Львівської ОДА Олег Синютка.

Відвідувачі, зустрівши Петра Олексійовича, просили його сфотографуватися, аплодували та вигукували: «Дякую!». Сам ексклава держави купив сьогодні багато книг.

Зокрема, у наметі видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га» пан Порошенко придбав останній роман Марії Матіос «Букова земля». Там зустрівся з письменницею і вона підписала йому книжку.

Подружжя Порошенків придбало останній роман Марії Матіос «Букова земля».
Подружжя Порошенків придбало останній роман Марії Матіос «Букова земля».

 У видавництві Vivat п’ятий президент придбав книгу Боріса Джонсона «Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію».

Відвідувачка форуму попросила Петра Порошенка підписати книгу «Мудрість тисячоліть» з притчами та афоризмами.

«Мудрість – це саме те, що потрібно державі. Слава Україні!» – написав він на першій сторінці.

«Мудрість – це саме те, що потрібно державі. Слава Україні!» – написав Петро Порошенко на першій сторінці.

Інша жінка попросила підписати книгу «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР».

«Я ж не автор!» – відповів Петро Порошенко, але книгу підписивав.

У видавництві Жупанського Порошенко купив роман Джорджа Орвела «Ковток повітря».

«Я дуже рано почав читати. Дуже люблю книжки і ця любов не проходить і зараз. Витрати на книжки – це не витрати, це – інвестиції, інвестиції в особистість. Тому сьогодні ми підемо з форуму із великими торбами книжок», – сказав Порошенко, наголосивши на важливості такого заходу: «Тут фантастична українська атмосфера. Вітаю всіх, хто приїхав сьогодні до Львова, бо ви сьогодні точно отримаєте тут величезне задоволення – я це відчуваю, і ви точно це відчуєте».

«Дуже люблю книжки і ця любов не проходить і зараз».
«Дуже люблю книжки і ця любов не проходить і зараз».

  А ще п’ятий президент України також відвідав ветеранський намет, де представлені книжки, авторами яких є військові, які боронили незалежність і територіальну цілісність України на сході держави.

Він особливо підкреслив важливість зберігати пам’ять про події на Донбасі і військове братерство, і саме завдяки спогадам безпосередніх учасників цих подій це стає можливим. Крім того, спогади ветеранів важливі і з юридичної точки зору як свідчення для Гаазького трибуналу, додав він.

«Дуже важливо зараз, щоб ми не відводили і не віддавали українську землю, якими б формулами Шайнмаєра це не прикривалося. Дуже важливо зараз, щоб те, задля чого віддавали життя українські герої для того, щоб захистити українську землю і захистити українців, які проживають на Донбасі, це було першим пріоритетом держави. І для того, щоб наповнитися цим почуттям, треба було приїхати сьогодні до Львова, до ветеранського намету. Тут справжня позитивна енергія», – сказав Петро Порошенко.

«Я думаю, що вчитися любити Україну треба саме в цих хлопців і дівчат. Треба почитати їхні книжки», – сказав п’ятий президент Петро Порошенко.

«Я думаю, що вчитися любити Україну треба саме в цих хлопців і дівчат. Треба почитати їхні книжки», – сказав п’ятий президент Петро Порошенко.

Він розповів, що обговорив з ветеранами можливість видання їх аудіо-книжок, та плани щодо створення фільмів на основі їхніх творів.

«Ключова позиція – формування національної ідентичності значною мірою формується в цьому наметі», – додав він.

Через деякий час на Facebook-сторінці Петра Порошенка з’явилося таке повідомлення:

«Де ще так легко можна зустріти знакових персон української літератури – Юрій Винничук, Кокотюха Андрій, Юрій Григорович Журавель, Ivan Malkovych, Maria Matios – як не на Книжковому форумі у Львові.

Такі можливості для мене безцінні. У розмовах із метрами української літератури почув основну тезу: українське слово в літературі, кіно, на телебаченні відіграє ключову роль у формуванні національної ідентичності. Тому ми робили, робимо і будемо робити все для того, щоб українських книжок, фільмів програм на радіо і телебаченні було більше.

Вдячний за цікаві бесіди та цінні подарунки», – наголосив Петро Порошенко.

«Ми робили, робимо і будемо робити все для того, щоб українських книжок, фільмів програм на радіо і телебаченні було більше».