
Уроки проходили у формі гри та діалогу.
У ковельських закладах освіти провели інтерактивні правові уроки
Впродовж місяця у ковельських школах проводили інтерактивні правові уроки
З метою попередження жорстокості серед молоді, профілактики злочинів в учнівському середовищі, вмінню відстоювати та захищати свої права у межах проекту «Я маю право!» впродовж місяця у ковельських школах проводили інтерактивні правові уроки, інформує Ковельська міська рада.
Організаторами стали - фахівець Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оксана Романюк, директор центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Інна Третяк та інспектор ювенальної превенції сектору превенції Тетяна Козій.
Уроки проходили у формі гри та діалогу, на яких фахівці намагалися якомога детальніше розібрати види та причини виникнення булінгу, пояснити дітям хто є учасниками та як знайти шляхи виходу з ситуації.
Уроки проходили у формі гри та діалогу, на яких фахівці намагалися якомога детальніше розібрати види та причини виникнення булінгу.
Завдяки грі "Чому так стається" учнівські колективи мали можливість працювати у малих групах, де кожен, займаючи свою позицію, відстоював власну думку, аналізував прояви насилля у шкільному колективі. Таким чином, "булінг" виносився на загальний осуд та критикувався самими ж дітьми. Вправа "Займи позицію", яку провела інспектор ювенальної превенції Тетяна Козій, допомогла обговорити тему відповідальності за скоєний вчинок. У процесі роботи школярі мали змогу не тільки перевірити свої знання, а й ознайомитися з новим Законом про цькування, який почав діяти в Україні.
У формі діалогу учні дізналися коли настає адміністративна та кримінальна відповідальності, які вчинки рахуються злочином і як вони караються законом.
Фахівець місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оксана Романюк розповіла учням "Конвенцію про права дитини". У розповіді вона наголосила, що поруч з правами є ще й обов’язки, про які необхідно пам’ятати та виконувати. Діти також мали змогу заповнити цікаву карту "Права дитини" та переглянути правопросвітницький відеоролик.
На завершення, з метою кращого засвоєння інформації, були розповсюджені інформаційні матеріали «Твої права твій надійний захист», «Злочин не розвага, за це карають», «Захисти права дитини».
