У Харкові відкрили монумент захисникам України - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.90 € 29.51
У Харкові відкрили монумент захисникам України

Імен загиблих на монументі немає.

istpravda.com.ua

У Харкові відкрили монумент захисникам України

Відкриття монументу на честь всіх, хто захищав країну, відбулося в Харкові 14 жовтня

Про це повідомляє «Історична правда» з посиланням на прес-службу Харківської ОДА.

Момумент знаходиться на Майдані Захисників України.

Основний елемент композиції – куб, найміцніша геометрична фігура. Він символізує Україну – цілісну та потужну державу, яка зазнала тяжких втрат. Втрати символізує відсутня частина кубу. Це втрачені життя та тимчасово втрачені території. Але ці частини все ж залишилися поряд та винесені на плац у вигляді 14 металевих стел. Така кількість символізує 2014 рік, коли почалася війна з Росією.

Основний елемент композиції – куб, найміцніша геометрична фігура. Він символізує Україну – цілісну та потужну державу, яка зазнала тяжких втрат. Втрати символізує відсутня частина кубу.  

Імен загиблих на монументі немає. Проте на залізних колонах все ж є текст – рядки твору Володимира Сосюри «Любіть Україну», а на самому кубі - напис «Герої не вмирають!».

Втрачені частини куба все ж залишилися поряд та винесені на плац у вигляді 14 металевих стел.
Втрачені частини куба все ж залишилися поряд та винесені на плац у вигляді 14 металевих стел.

Остаточний вигляд монумента захисникам України затвердили під час громадських слухань, які відбулись у 2018 році в обласному військкоматі. Тоді в обговоренні взяли участь представники військових комісаріатів, учасники АТО (ООС) та бойові офіцери.

Будівельні роботи розпочалися в червні цього року. Над ідеєю монументу архітектори та скульптори працювали спільно з представниками громадських організацій, що об'єднують ветеранів АТО й ООС.

Відкрила монумент голова Харківської ОДА Юлія Світлична.