У Луцькому державному технічному університеті відбулася, можна сказати, знаменна подія. Вперше на Волині у вузі відбувся захист докторської дисертації...
Анастасія ФІЛАТЕНКО
У Луцькому державному технічному університеті відбулася, можна сказати, знаменна подія. Вперше на Волині у вузі відбувся захист докторської дисертації.
Як зазначив голова спеціалізованої ради по захисту докторських дисертацій з проблем механіки деформівного твердого тіла, ректор університету, доктор технічних наук Віктор Божидарник, це його найбільша радість і гордість. Адже досі захист докторських дисертацій з цих проблем відбувався у великих наукових центрах, зокрема у Києві. Нині ж така рада вперше створена на Волині. З одинадцяти чоловік її складу — сім науковців Луцького технічного університету. До того ж, окрім вченого секретаря Олександра Бондарського, який має звання кандидата наук (це, до речі, відповідає спеціальному положенню), всі решта членів ради є докторами. Першим захищав свою докторську дисертацію волинянин, кандидат фізико-математичних наук вузу Іван Денисюк. До речі, він закінчив з відзнакою два вузи — Луцький педагогічний інститут імені Лесі Українки та Луцький індустріальний інститут. Його докторська дисертація «Моделі та методи розрахунку напруженого стану структурно-неоднорідних конструкційних елементів з негладкими межами поділу матеріалів» має понад 300 сторінок. Науковим консультантом волинського науковця є доктор фізико-математичних наук, професор Львівського Національного університету імені Івана Франка Георгій Сулим. А офіційними опонентами стали три науковці, доктори наук з різних вузів України. Голова ради по захисту докторських дисертацій Віктор Божидарник відзначив перед початком захисту неординарність події і побажав майбутньому доктору наук успішного захисту. До речі, тільки у нинішньому році 19 викладачів цього вузу захистили кандидатські дисертації і дві докторських. На черзі тут захист докторських дисертацій з названої проблеми науковців з вузів Львова, Рівного, Хмельницька. Претендент на звання доктора технічних наук Іван Денисюк підготував, окрім дисертації, автореферату ще й 23 великі спеціальні таблиці, які містили відповідні формули, графіки. І переходячи від однієї до другої, він, власне, захищав свою концепцію, право згодом носити звання доктора технічних наук. Зрозуміло, що після захисту у вузі на нього ще чекає випробування вищої атестаційної комісії. Але день, коли вперше на Волині була захищена докторська дисертація, стане пам’ятним як для Івана Денисюка, так і для Луцького технічного університету, його ректора, професора Віктора Божидарника, колег з вузу та членів ради.