Затримання у Польщі ветерана Ігоря Мазура: Росія використовує Інтерпол для переслідування українців - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.85 € 33.56
Затримання у Польщі ветерана Ігоря Мазура: Росія використовує Інтерпол для переслідування українців

Ігор Мазур - ветеран російсько-української війни.

Канал24

Затримання у Польщі ветерана Ігоря Мазура: Росія використовує Інтерпол для переслідування українців

Росія активно використовує міжнародні механізми для реалізації власних планів. Зокрема, Інтерпол вже не вперше за запитом Російської Федерації затримує українських захисників. Про це на своїй сторінці у мережі Facebook написала народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз, коментуючи ситуацію із затриманням Ігоря Мазура (Тополі)

 Вона повідомила, що представник українського консульства вже мав зустріч із Мазуром і йому надається правова допомога.

«Щойно говорила з нашим Послом Андрієм Дешицею. До Ігоря виїхав наш консул і вже мав з ним зустріч. Правова допомога надається українською стороною», – зазначила Ірина Фріз.

«Це не перший випадок, коли Росія використовує саме Інтерпол та переслідує українських захисників. Жодного разу польська сторона ще не видавала украінців Росії. Але сьогодні та найближчими днями ми маємо зробити все, щоб цього й не сталося. Нам потрібно всім об’єднувати зусилля, щоб Ігор Мазур повернувся в Україну», – пише Фріз.

Нам потрібно всім об’єднувати зусилля, щоб Ігор Мазур повернувся в Україну

«Окремо звернулась до депутатів Польського сейму щодо неприпустимості дій Росії по відношенню до украінців. Ми маємо довести міжнародній спільноті, що Кремль як іграшкову технологію використовує Інтерпол в своїх ганебних цілях. Цьому потрібно покласти край, адже дискредитують в такій спосіб не лише Інтерпол, а й всю міжнародну правову систему. І Путін в цьому давно довів свою майстерність, адже для нього брутальне порушення міжнародного права вже стало нормою», – наголосила Ірина Фріз.

Ірина Фріз.
Ірина Фріз.

 

Ми маємо довести міжнародній спільноті, що Кремль як іграшкову технологію використовує Інтерпол в своїх ганебних цілях.

У свою чергу колега пані Фріз по фракції Микола Княжицький заявив, що Генеральна прокуратура України та українське бюро Інтерполу, яке перебуває у віданні Міністерства внутрішніх справ, повинні докласти усіх зусиль, аби український ветеран Ігор Мазур (Тополя) був якомога швидше звільнений.

«Це не перше таке затримання українських громадян. Лише у Польщі за останні роки близько 10 таких затримань. У деяких випадках затримувалися ветерани російсько-української війни, – повідомив Микола Княжицький. – Поляки за законом не можуть діяти інакше. Поки фактів видачі в Росію не було. Але затриманні перебувають в ув‘язнені від трьох місяців до двох років поки справа з‘ясовується», – наголошує Княжицький.

Микола Княжицький.
Микола Княжицький.

 

Поки фактів видачі в Росію не було. Але затриманні перебувають в ув‘язнені від трьох місяців до двох років поки справа з‘ясовується

«Інтерпол часто намагаються використати у політичних цілях. А ми будемо працювати над вирішенням питання з польськими парламентарями», – зазначив народний депутат.

Джерело: ЄС.