У Новоставі відзначили 30-річчя відновлення дзвіниці - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.95 € 33.84
У Новоставі відзначили 30-річчя відновлення дзвіниці

На дзвіниці іменини...

Фото: Волинська єпархія ПЦУ

У Новоставі відзначили 30-річчя відновлення дзвіниці

Божественну літургію очолив декан протоієрей Володимир Присяжнюк. Із ним співслужили настоятель священник Андрій Марцинюк, інше духовенство благочиння

Свято-Успенська парафія в с. Новостав Луцького районного деканату в день ушанування великомученика Димитрія Солунського провела відпустове свято з нагоди ювілею, повідомляє Волинська єпархія ПЦУ.

Божественну літургію очолив декан протоієрей Володимир Присяжнюк. Із ним співслужили настоятель священник Андрій Марцинюк, інше духовенство благочиння.

У душпастирському слові отець Володимир закликав більше гуртуватись і берегти наші святині, не лінуватися ходити до церкви. Люди за Христа віддавали своє життя, а ми іноді пропускаємо Богослужіння через лінощі чи байдужість.

У 1989 р. тут був ураган, який зруйнував дзвіницю. Того ж року її відновили і на день великомученика Димитрія освятили.

А о. Андрій розповів, що у 1989 р. тут був ураган, який зруйнував дзвіницю. Того ж року її відновили і на день великомученика Димитрія освятили. Панотець зазначив, що від часу, як цей храм у лоні Православної церкви України, збільшилась кількість жертводавців, яким він дуже вдячний. Завдяки їм основні ремонтно-реставраційні роботи спільними зусиллями і з Господньою допомогою завершено.

Цей Божий дім засновано 1681 року (в церкві зберігається балка з відповідним написом) як римо-католицький костел, із 1891-го діє як православний храм. У ХХ столітті зазнав перебудов; останнім часом теж була необхідність ремонтно-реставраційних робіт.