Курси НБУ $ 39.60 € 42.28
Реліквії Героя України передані у Волинський краєзнавчий музей

Герой України, волинянин Василь Тарасюк передав у музей свої речі.

volyn-kray-mus.at.ua

Реліквії Героя України передані у Волинський краєзнавчий музей

Фонди Волинського краєзнавчого музею поповнилися унікальними реліквіями про війну на Сході України

Герой України, волинянин Василь Тарасюк передав у музей шеврон 1-го батальйону 72-ї окремої механізованої бригади, у складі якої воював на російсько-українських фронтах, власну бойову кепку, яка у буквальному розумінні пройшла пекло війни і значок Волинського обласного ліцею із посиленою військово-фізичною підготовкою, який закінчив напередодні вступу до Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Про це повідомляє Волинський краєзнавчий музей.

Коли ворожий танк обстрілював українські позиції офіцер без вагань вступив у двобій із ним. Танк був підбитий, але й пан Василь отримав тяжкі поранення.  

Значок Волинського ліцею, подарований у честь випуску, став одним із перших досягнень на кар’єрному шляху мужнього українського військового. Після закінчення академії лейтенант Тарасюк став на захист своєї Батьківщини. Далі була війна, запеклі бої і смерті побратимів. Він не одноразово проявляв мужність. Коли ворожий танк обстрілював українські позиції офіцер без вагань вступив у двобій із ним. Танк був підбитий, але й пан Василь отримав тяжкі поранення. Через тиждень на місці нерівної дуелі побратими знайшли бойову кепку, яка від сьогодні буде зберігатись музейними співробітниками як реліквія, символ відваги і самопожертви українського воїнства.


Бойова кепка Героя України Василя Тарасюка.
 

Війна триває і обов’язок істориків, журналістів, фахівців інших галузей, усіх не байдужих, фіксувати її події для майбутніх поколінь. Із цією метою Волинський краєзнавчий музей започаткував проект «Наші захисники» – комплекс заходів із популяризації внеску волинян в оборону державного суверенітету і територіальної цілісності України, збору та вивчення матеріалів про АТО і ООС на Донбасі, протидію ворожій пропаганді.

Тому аби уникнути спекуляцій і міфів давайте разом розповідати про волинян, які проходили «зеленими коридорами смерті», були там, де плавиться броня, вистояли, де не вистояв бетон.


Значок Волинського обласного ліцею із посиленою військово-фізичною підготовкою.
 

 


Шеврон 1-го батальйону 72-ї окремої механізованої бригади.
 

 

Telegram Channel