Привітали волинського «соловейка» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.65 € 32.68
Привітали волинського «соловейка»

В оселі Олександра Пилиповича та Галини Олексіївни Каліщуків завжди раді гостям, на цей раз творчому гурту «Вінок з барвінку» з села Радовичі Іваничівського району.

Фото з архіву Ярослава Гиця.

Привітали волинського «соловейка»

Олександр Каліщук зібрав і записав понад тисячу народних пісень

Сьогодні 88-у зиму відзначає добре відома у шахтарському місті та далеко за його межами людина - заслужений працівник культури України, почесний громадянин міста Нововолинська, кавалер ордена «За заслуги», поет, композитор, співак, музикант Олександр Пилипович Каліщук.

Політв'язень сталінських таборів, він за довгі роки не розгубив доброти, людяності, віри в прекрасне, палкої любові до України, до людей, до життя. Олександр Каліщук зібрав і записав понад тисячу народних пісень.

Особливе місце у творчості композитора займають пісні історичної тематики та релігійні піснеспіви, об’єднані в кілька збірок.  

Особливе місце у творчості композитора займають пісні історичної тематики та релігійні піснеспіви, об’єднані в кілька збірок. Він і досі продовжує творити, бере до рук баян, співає, є бажаним гостем на багатьох урочистостях у шахтарському місті та багатьох селах Іваничівщини. І поруч завжди його дружина – Галина Олексаіївна.

А напередодні особистого свята до родини Каліщуків завітали самодіяльні артисти села Радовичі Павлівської ОТГ. Гурт «Вінок з барвінку» мав велику честь привітати волинського «соловейка» з днем народження. Лунали пісенні мелодії, в тому числі й ті, які створив винуватець торжества, найщиріші вітання та побажання з нагоди уродин.

Атмосферу святковості підтримував і сам Олександр Пилипович, з – під рук якого від піаніно народжувалися зворушливі звуки – всі разом співали під акомпанемент композитора. До поздоровлень доєднався і поет із села Бужанка Іваничівського району Ярослав Гиць, який у співпраці з Олександром Каліщуком створив чимало прекрасних пісень.

Привітайте іменинника всі, хто його знає і поважає. Бо він на це заслуговує.


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.