
Берестечківський міський голова Валентина Залевська (ліворуч) на Світовому форумі демократії в Страсбурзі.
Мер Берестечка була учасницею Всесвітнього форуму за демократію
Берестечківський міський голова Валентина Залевська побувала у Франції на VIII Всесвітньому форумі за демократію. Із прихильників народовладдя зі сотень країн світу волинянка обурювалися присутністю на цьому злеті Росії
VIII Всесвітній форум за демократію традиційно відбувся в штаб-квартирі Ради Європи в місті Страсбурзі під патронатом президента Французької Республіки Еммануеля Макрона. Він знову був покликаний сприяти розвитку демократичних інновацій і шукати рішення складних проблем. Цього разу учасники об’єднувалися за проблематикою «Чи є демократія під загрозою у сторіччя інформації?». Організаторами заходу виступила Рада Європи у партнерстві з керівництвом міста Страсбург, регіону Франції Великий Схід, радою департаменту Нижній Рейн, а також французьким урядом.
Однією з найбільш численних на форумі була делегації з України. В її склад увійшли переможці Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади та молодіжні колективи – переможці номінації «Місцеве самоврядування – це ми».
Однією з найбільш численних на форумі була делегації з України. В її склад увійшли переможці Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади та молодіжні колективи – переможці номінації «Місцеве самоврядування – це ми». Обмін думками, що відбувається під час засідань , був зосереджений на реальних ініціативах державних органів чи суб'єктів місцевого самоврядування, які критично розглядає міждисциплінарна міжнародна робоча група, тож від Асоціації міст України нашу державу мали честь представляти Берестечківський міський голова Валентина Залевська і двоє її колег із Київської та Житомирської областей. Усього на конгресі побували 2000 представників із 400 країн.

- Пропозиція від виконавчого директора Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Мар’яни Конончук послугувати в Страсбурзі обличчям демократії рідної країни прозвучала для мене громом серед ясного неба, - згадує пані Валентина форс-мажор, омріяний кожною українською жінкою. «Ой, готуємося ж до відкриття музею, маю так багато передноворічних задумів», - трохи зніяковіла тоді від неочікуваного запрошення. А через кілька тижнів уже зі захопленням розглядала з-під крила літака Париж і його другий найбільший аеропорт в Європі «Руассі Шарль де Голль». Після приземлення їй здалося, що опинилася в епіцентрі всіх народів світу – таким яскравим обличчям і мовами був багатотисячний потік приїжджих і господарів. Лише на кілька хвилин постала проблема доїзду до Страсбурга, однак комунікабельна українка розпізнала поміж обслуговуючого персоналу аеропорту працівників, яких подумки назвала живим довідковим бюро. Пані Валентина - колишня вчителька англійської мови - швидко розпитала потрібну інформацію, а наостанок ще й із гордістю мовила: «Слава Україні!» У відповідь почула любе серцю «Героям слава!», бо натрапила на … заробітчанина з Батьківщини. Нашого ж цвіту – по всьому світу!
У двотисячолітній Страсбург закохалася з першого погляду. Французьке містечко вражало прихильністю до віковічного стилю. У центрі найвищими красувалися триповерхові світлиці, всі до однієї збережені ідеально. На жодній пані Валентина не зауважила безликості. Романтичні французи навіть старовинні горища облаштували затишними оселями.
В одному з таких ошатних будинків - готелів господарі не скупилися на вишуканість і для українців.
- Перед початком форуму у штаб-квартирі українську делегацію відрекомендували представникам місцевого самоврядування Грузії. З ними протягом трьох днів працювали на тематичних платформах, майданчиках. Було легко розумітися завдяки продуманій програмі. Організатори форуму знали, які теми цікавлять міжнародну спільноту. Відповіді на них давали знані політики і журналісти, науковці, експерти, правозахисники, громадські діячі. До учасників форму зверталися президент Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі Паск'є, генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич, мер Страсбурга Ролан Ріс.
Багатотисячний зал оваціями підтримав українців, коли вони задавали запитання, чому організатори запросили навчати стандартам преси та відновлення довіри до новин Російський федеральний телеканал Russia Today - російського пропагандиста, який масово поширює фейки по всьому світу?
Багатотисячний зал оваціями підтримав українців, коли вони задавали запитання, чому організатори запросили навчати стандартам преси та відновлення довіри до новин Російський федеральний телеканал Russia Today - російського пропагандиста, який масово поширює фейки по всьому світу? Це сталося під час дискусії після виступу заступника головного редактора RT Анни Бєлкіной. Телеканал піддався тролінгу на тлі протесту українців, які піднялися зі своїх місць та почали вигукувати: «Світовий форум за демократію – не місце для пропаганди».
Натомість Валентина Залевська каже, що не лише журналістам, а й лідерам великих і малих територіальних громад дуже цікаво було поспілкуватися зі світовою елітою про те, як людський мозок сприймає факти, про гендерну політику в журналістиці і вміння відшукати правду в постправдивому потоці інформації.
-ЗМІ – це серце демократії. ЗМІ – це індикатор стабільності демократії. ЗМІ – це право громадян на свою думку. Вони сьогодні вважають, що в них не достатньо інформації. Вони мають право та повинні бути більш обізнаними. У часи поляризації думок ми повинні забезпечувати достовірність інформації, не повинні поширювати слухи і маємо боротись з упередженнями та мовою ненависті. Ці думки стали лейтмотивом виступів форуму, - не просто ділилася враженнями Валентина Залевська. Навчати людей розрізняти в ЗМІ фейки, сприяти журналістам в інтересах демократії і народовладдя - тепер вважає і своїм завданням.
