Рівненчанка дослідила творчість українських єврейок - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83
Рівненчанка дослідила творчість українських єврейок

До завершального етапу було відібрано 9 наукових досліджень студентів та аспірантів зі українських і зарубіжних університетів.

oa.edu.ua

Рівненчанка дослідила творчість українських єврейок

Аспірантка гуманітарного факультету Національного університету «Острозька академія» Христина Семерин здобула І місце на Всеукраїнському конкурсі наукових, науково-дослідницьких проєктів студентів, аспірантів на тему: «Зберігаючи пам'ять про Голокост»

Аспірантка гуманітарного факультету Національного університету «Острозька академія», членкиня Української асоціації юдаїки Христина Семерин здобула І місце на Всеукраїнському конкурсі наукових, науково-дослідницьких проєктів студентів, аспірантів на тему: «Зберігаючи пам'ять про Голокост».

Конкурс організований Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» спільно з Міністерством освіти і науки України, департаментом культури Київської міської державної адміністрації, Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр» та історичним факультетом Київського Національного університету імені Тараса Шевченка.

Дослідження Христини Семерин «Жіночі досвіди Голокосту: поезія українських єврейок, як артефакт культурної пам’яті про катастрофу (Зузанна Ґінчанка, Роза Ауслендер, Алехандра Пісарнік)» присвячене ліриці цих відомих у світі поеток-єврейок і жертв Голокосту.

До складу журі за очільництвом керівника експертної групи директорату вищої освіти і освіти дорослих міністерства освіти і науки України Ігоря Балуби і радника з науково-освітніх проєктів меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», президента Української асоціації юдаїки Віталія Черноіваненка, увійшли фахівці у сферах історії, філософії, культури, юдаїстики і студій з вивчення причин і наслідків Голокосту.

До завершального етапу було відібрано 9 наукових досліджень студентів та аспірантів зі українських і зарубіжних університетів.

Дослідження Христини Семерин «Жіночі досвіди Голокосту: поезія українських єврейок, як артефакт культурної пам’яті про катастрофу (Зузанна Ґінчанка, Роза Ауслендер, Алехандра Пісарнік)» присвячене ліриці цих відомих у світі поеток-єврейок і жертв Голокосту. Всі вони пов’язані з Україною: видатна польська поетеса Зузанна Ґінчанка (Зузанна-Поліна Ґінцбурґ), яка загинула в гестапо, жила в Рівному. Відома німецька поетеса Роза Ауслендер (Розалія Шерцер) народилася й виросла в Чернівцях. А одна з найвідоміших аргентинських авторок ХХ століття Алехандра Пісарнік (Флора Пожарнік) народилася в родині еміґрантів з Рівного.

Валентин СТАВСЬКИЙ


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.