
"Мене цікавило все: хто були мої бабусі й дідусі, як звали їхніх батьків, де вони жили, що робили", - каже дослідник.
Любешівець зібрав інформацію про десять поколінь свого роду
У його родовому дереві нараховується понад три тисячі осіб
Родоводом почесний громадянин Любешева Петро Кравчук захопився ще в дитинстві. Про це він пише на своїй фейсбук-сторінці.
«Мене цікавило все: хто були мої бабусі й дідусі, як звали їхніх батьків, де вони жили, що робили. Розпитував у своїх батьків, у старших людей, шукав документи в архівах та метричних книгах. І захопився цим дослідженням на все життя, хоча це дуже кропітка праця», – зазначає він.
У пошуках інформації любешівець дослідив усі метричні книги церкви Святого пророка Іллі з Гірок (села, де народився), що зберігаються в Державному архіві Волинської області, Національному історичному архіві Білорусі (Гродно), архівному відділі Любешівської райдержадміністрації.
Мене цікавило все: хто були мої бабусі й дідусі, як звали їхніх батьків, де вони жили, що робили. Розпитував у своїх батьків, у старших людей, шукав документи в архівах та метричних книгах.
«На жаль, не всі вони збереглися. Так, наприклад, у держархіві не надходили на зберігання метричні книги за 1914–1923 роки», – зазначає дослідник.
Витоки свого роду вдалося йому простежити від Семена Кравчика (згодом це прізвище перетворилося в «Кравчук»), який жив у середині ХVIII століття.
Батьки Петра Кравчука
За майже 60 років Петро Кравчук зібрав і впорядкував інформацію про десять поколінь роду Кравчиків – Кравчуків. І в його родовому дереві нараховується тепер 3217 осіб!
Не все вдалося дізнатись і дослідити, проте сподівається, що хтось неодмінно продовжить його справу.
