Любешівець зібрав інформацію про десять поколінь свого роду - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.10 € 30.58
Любешівець зібрав інформацію про десять поколінь свого роду

"Мене цікавило все: хто були мої бабусі й дідусі, як звали їхніх батьків, де вони жили, що робили", - каже дослідник.

Фото з Фейсбуку

Любешівець зібрав інформацію про десять поколінь свого роду

У його родовому дереві нараховується понад три тисячі осіб

Родоводом почесний громадянин Любешева Петро Кравчук захопився ще в дитинстві. Про це він пише на своїй фейсбук-сторінці.

«Мене цікавило все: хто були мої бабусі й дідусі, як звали їхніх батьків, де вони жили, що робили. Розпитував у своїх батьків, у старших людей, шукав документи в архівах та метричних книгах. І захопився цим дослідженням на все життя, хоча це дуже кропітка праця», – зазначає він.

У пошуках інформації любешівець дослідив усі метричні книги церкви Святого пророка Іллі з Гірок (села, де народився), що зберігаються в Державному архіві Волинської області, Національному історичному архіві Білорусі (Гродно), архівному відділі Любешівської райдержадміністрації.

Мене цікавило все: хто були мої бабусі й дідусі, як звали їхніх батьків, де вони жили, що робили. Розпитував у своїх батьків, у старших людей, шукав документи в архівах та метричних книгах.

«На жаль, не всі вони збереглися. Так, наприклад, у держархіві не надходили на зберігання метричні книги за 1914–1923 роки», – зазначає дослідник.

Витоки свого роду вдалося йому простежити від Семена Кравчика (згодом це прізвище перетворилося в «Кравчук»), який жив у середині ХVIII століття.

Батьки Петра Кравчука

 

За майже 60 років Петро Кравчук зібрав і впорядкував інформацію про десять поколінь роду Кравчиків – Кравчуків. І в його родовому дереві нараховується тепер 3217 осіб!

Не все вдалося дізнатись і дослідити, проте сподівається, що хтось неодмінно продовжить його справу.