У Мінську студент попросив чаю білоруською і втрапив у скандал, бо «дискримінував» російську - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.21 € 30.92
У Мінську студент попросив чаю білоруською і втрапив у скандал, бо «дискримінував» російську

«У них іде конституційна реформа, а вони переймаються тим, хто там в Білорусі чай собі замовляє», – каже хлопець

Фейсбук

У Мінську студент попросив чаю білоруською і втрапив у скандал, бо «дискримінував» російську

Інцидент, який студент журналістики Арамаїс Мірак'ян описав на своїй сторінці в мережі фейсбук, викликав бурхливі реакції – аж до погроз із боку Росії

Він хотів чашку чаю і замовив її білоруською мовою в столиці Білорусі Мінську, але касирка бажала розмовляти російською й збиралася викликати охорону. Після того, як Арамаїс Мірак'ян розповів про це у фейсбук, став отримувати, окрім підтримки, численні погрози, розповідає історію хлопця Радіо Свобода.

На зауваження Мірак’яна до касирки, яка нагадала про «дві державні мови», що він говорить «не по-китайськи, і не по-чеськи, а однією із державних мов», касирка пригрозила, що викличе охорону. Конфлікт вдалося вирішити за допомогою адміністратора, молодої дівчини, яка звернулася до відвідувача білоруською і дуже просила не писати скаргу.

У фейсбуку під його постом було чимало слів підтримки, зокрема від українців, а от росіяни відчули себе «дискримінованими» і почали посилати відверті погрози, долучилися і провідні російські ЗМІ. Хлопець отримував по 80 повідомлень за хвилину!

Відреагував на пост Мірак’яна навіть член Ради федерації Росії сенатор Ігор Морозов: «Поява негативних процесів щодо російської мови, нехай навіть на побутовому рівні, це нове явище, повз яке керівництво Білорусі не повинно проходити, – заявив Морозов в розмові з виданням «Взгляд». – Його треба жорстко контролювати владі, в тому числі і на законодавчому рівні».

«Людина, яка сходила просто попити чаю в кафе, відчуває себе так, ніби вона потрапила у країну абсурду, – говорить Мірак’ян. – Типу «ніфіга собі сходив за хлібом»».

«Я очікував чого завгодно. Коли я розміщував цей пост, то розумів, що буде резонанс. Але якби мені хтось сказав, що на це відреагує верхня палата російського парламенту, я не знаю, що б відповів такій людині. Я б не сказав, що мене це лякає. Дивує швидше. Їм що, немає там чим зайнятися, у тій Росії? У них іде конституційна реформа, а вони переймаються тим, хто там в Білорусі чай собі замовляє», – каже хлопець.

«Людина, яка сходила просто попити чаю в кафе, відчуває себе так, ніби вона потрапила у країну абсурду, – говорить Мірак’ян. – Типу «ніфіга собі сходив за хлібом»».