Люди вилазять на паркан, щоб сфотографувати, як господар вишив свій будинок - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.38 € 30.91
Люди вилазять на паркан, щоб сфотографувати, як господар вишив свій будинок

- Насправді, все просто: на ринку купую схему для вишивання. І квадратики на схемі порівнюю з кришечками, - розповів умілець.

Vlasno.info

Люди вилазять на паркан, щоб сфотографувати, як господар вишив свій будинок

Мешканець Літина на Вінниччині з камінців, кришечок та плитки оздоблює своє подвір’я

Всі стіни хати Миколи Демкова «вишиті» квітами з кришечок від пластикових пляшок, різнокольорових камінчиків, шматочків скла та інших матеріалів, пише Vlasno.

Зараз чоловік на пенсії, раніше працював станційним електромонтером. Проте будівництво вважає своїм покликанням.

А це нещодавно на вулиці робили дорогу і висипали щебеню, то я взяв відерце та й назбирав найкращих.

‒ Колись я навчався в Донецьку на плиточника-лицювальника. Все, що роблю зараз, прийшло якось само собою, в голові з’явилося безліч ідей і я взявся до справи, ‒ зауважує Микола Демков.

Журналісту Vlasno.info пан Микола відкрив секрет «вишивки» стін кришечками від пластикових пляшок.

‒ Насправді, все просто: на ринку купую схему для вишивання. І квадратики на схемі порівнюю з кришечками. Я знаю приблизний розмір кришечки і зіставляю його з розміром квадратика. Розраховую площу, підбираю кольори і клею кришки на стіни за допомогою клею для плитки, ‒ ділиться Микола Іванович.

Різноманітні квіточки, пелюсточки й листочки чоловік вирізає сам з відходів будівельної плитки. Бо каже, що всі знайомі після ремонту, цілу плитку, чи відходи, аби не викидати, привозять йому, бо знають, що Микола Іванович зробить з них красу.

‒ Камінчиків у мене є, яких душа забажає: різні за розміром, формою та відтінками. Деякі камінці назбирав у кар’єрі, то їздили автомобілем у Карпати, то звідти мішечок привіз. А це нещодавно на вулиці робили дорогу і висипали щебеню, то я взяв відерце та й назбирав найкращих, ‒ розповідає Микола Демков.

Чоловік зізнається, що попри всю цю красу, зроблену власноруч, ‒ в планах має ще безліч ідей для втілення.

В мене ще стільки планів, просто часу не вистачає. На стіни хати ще хочу повирізати скельця, щоб гарно переливалося. Окремо, на подвір’ї, я зробив лісовий куточок. Яку квітку в лісі побачу, ‒ відразу пересаджую собі. Усе тут суто лісове, вже на осінь, я досаджую чорнобривцями, ‒ пан Микола показує квітник.

В Миколи Івановича вже є, навіть, свої авторські техніки облицювання стін щебенем, плиткою, пластиком та іншими матеріалами, що завалялися в господарстві.