Курси НБУ $ 41.77 € 48.87

БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ

— Як утверджує себе в житті сучасна молодь? Чи готові наші юнаки і дівчата переносити труднощі, жертвувати особистим заради високих ідеалів?..

— Як утверджує себе в житті сучасна молодь? Чи готові наші юнаки і дівчата переносити труднощі, жертвувати особистим заради високих ідеалів?

Людмила БОНДАР,
викладач Горохівського сільськогосподарського технікуму:

— Нинішня молодь дуже і дуже неоднозначна. Хтось і справді попри всі труднощі намагається самоутверджуватися в житті, а хтось зневірюється і пускається за течією. Як на мій погляд, то в чистому вигляді за нинішніх соціально-економічних умов позитивне самоутвердження молодої людини в нашій державі є майже неможливим. Бо природженого та набутого інтелекту, якщо нема грошей, для цього в більшості випадків не вистачає, а грошей у молодої людини, зрозуміло ж, нема.
А щодо труднощів, то, якщо життя до цього змусить, терпітимуть. І долатимуть. І перемагатимуть. Гірше з високими ідеалами. Чомусь здається, десь ми їх, на жаль, розгубили.

Костянтин КУРАКІН,
дубенський приватний підприємець, 31 рік:

- Якщо декілька років тому я вірив в ідеї, боровся за них і готовий був жертвувати власним здоров`ям і вільним часом, то сьогодні мій світогляд повністю змінився. Як кажуть, ідея ідеєю, а годувати і одягати сім`ю потрібно завжди. Тепер я готовий іти на будь-які жертви, але в тому випадку, якщо бачу в цій справі конкретну фінансову вигоду. А найкращим утвердженням для мене слугує достаток моїх рідних.

Віталій ЛІПИЧ,
студент ІІІ курсу романо-германського факультету
Волинського університету імені Лесі Українки:

— Молодь ставить нині собі амбітні завдання. Гадаю, що досягаючи їх виконання, молоді люди утверджуються в суспільстві. Зокрема, у нас багато студентів беруть активну участь у міжнародному стажуванні, у конкурсах, щоб здобути право поїхати за кордон, аби удосконалити свою професію.
А ось стосовно другого запитання, то тут я менш оптимістичний. Мушу визнати, що більшість молодих людей дбає про власні інтереси, їх хвилює лише те, аби знайти собі хорошу роботу, мати забезпечене майбутнє, і не більше. Їх майже не цікавлять загальнодержавні справи і заради них вони не підуть на жертви. Я вважаю, що не варто переоцінювати участь молоді в Помаранчевій революції. Мені прикро про це казати, але окремі мої ровесники були її учасниками просто тому, що це було модно, а не за переконанням.

Ольга ТИСЛЕНКО,
вчитель, класний керівник навчально-виховного
комплексу № 3, м. Володимир-Волинський:

— На превеликий жаль, можу сказати, що нині, порівняно з минулими часами втрачено моральний аспект сучасною молоддю. Раніше, коли треба було зробити, то довго не роздумували. Нині ж сучасна молодь найперш міркує над тим, а чи буде в цьому сенс особисто для неї, чи здобуде для себе вигоду. І в той же час я знаю молодих людей, які готові піти на жертви в малому і, переконана, так само вони вчинять і у великому. А це залежить від виховання у сім’ї, школі, оточенні, в якому вони перебувають.

Ангеліна БІЛІЧ,
секретар Голобської селищної ради:

— Змінюється час, змінюється суспільно-політична ситуація в нашій державі, яка відповідно відбивається на свідомості та налаштуваннях молодих людей. Сьогодні однозначно можна стверджувати, що українська молодь стала активнішою, впевненішою, амбітнішою.
Переконливим доказом позитивної відповіді на друге питання є участь молодих людей у Помаранчевій революції. Варто сьогодні підкреслити, що наша сільська молодь активно включилась у виборчу кампанію. Молоді охоче дають згоду на балотування в органи влади різних рівнів, працюють у виборчих комісіях, осередках політичних партій. Тим самим вони стверджують, що їм не байдуже сьогоднішнє і майбутнє нашої держави.

Марія ШЕВЧИК,
директор навчально-виховного комплексу
(НВК) — ЗОШ № 1 І—ІІІ ступенів — гімназія, смт Іваничі:

— Сучасна молодь за своїм загальним розвитком значно випереджає минулі покоління своїх ровесників. Частина її досить активно заявляє про себе у політичному житті. Юнь уміє аналізувати події і явища, давати їм глибоку оцінку. Хоча й інших, протилежних випадків, на жаль, теж вистачає. Спостерігається у молоді перевага споживацьких інтересів і відсутність усвідомлення громадського обов’язку взагалі. Мене як директора школи турбує зв’язок хлопців і дівчат з кримінальним світом, рівень їхньої вихованості. Прояви цього зустрічаємо у повсякденному житті — і це наша велика біда.

Сергій КОВАЛЬ,
юрист, м. Ковель:

— Зараз більшість молоді прагне здобути освіту у вищих навчальних закладах та реалізувати себе фахово у відповідній сфері суспільного життя, отримуючи за це достойну зарплату. На жаль, в мене є знайомі молоді люди, які мають по дві вищі освіти, але відповідної роботи за спеціальністю у нашому місті не можуть знайти, і не завжди через те, що вони не є достатньо кваліфікованими фахівцями. Думаю, що події, які відбулися восени 2004 року, з кожним днем переконують молодих людей в тому, що їхнє майбутнє залежить від них самих.
Вважаю, що молодь готова заради суспільних інтересів пожертвувати особистим, адже зараз більшість розуміє: щоб отримати певний позитивний результат для себе, потрібно в ту чи іншу справу вкласти свої думки, здійснити певні дії для досягнення своєї мети.

Мурад АБАКАРОВ,
учень 10-го класу Горохівської загальноосвітньої школи,
президент учнівської шкільної республіки:

— На мою думку, сьогодні немало хлопців та дівчат намагаються утверджуватися не через навчання, не через досягнення, наприклад, у праці, а через вивищування свого „я” над іншими, через свій так званий „авторитет” в тому чи іншому колі. Нерідко саме ці хлопці та дівчата і підпадають під різні негативні впливи.
А загалом серед нинішньої молоді є багато таких, хто не тільки готовий терпіти труднощі, а у боротьбі з ними покладається першочергово на себе. Разом з тим, чомусь здається, що більшість сьогоднішніх молодих людей просто не розуміють, що таке справжні ідеали і яку цінність вони становлять. Чи буде хтось жертвувати особистим заради того, що для нього є незрозумілим, або не є тією усвідомленою цінністю, за яку при потребі варто „лягти грудьми”?
Telegram Channel