Вбивчі пестициди: чи існуватиме людство без птахів? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83
Вбивчі пестициди: чи існуватиме людство без птахів?

Сьогодні Міжнародний день птахів.

фото з сайту Україна проти пестицидів.

Вбивчі пестициди: чи існуватиме людство без птахів?

Вплив на дику природу cільськогосподарських пестицидів на сьогодні визначається в катастрофічних масштабах

Основним фактором інтенсивного скорочення популяції птахів є інтенсифікація сільського господарства, діюча через два процеси. Перший – це масове використання хімічних пестицидів, які отруюють середовище існування і знищують кормову базу цих птахів. Другий – втрата місць існування через скорочення луків, живоплотів, масового вирізання лісів та ін.. Кількість випадків, коли пташки просто падають з неба із явними ознаками хімічного отруєння щорічно збільшується. Прикрою реальністю є те, що птахи аж ніяк не адаптуються до співіснування з токсичними пестицидами…

Дані з останніх досліджень наводять приклад французької сільської місцевості, де вже зникло 30% птахів всього за останні 15 років.
Навесні 2018 року орнітологи і екологи з Національного природознавчого музею та CNRS опублікували науковий прес-реаліз щодо даної ситуації. «Популяції французьких птахів у сільській місцевості зникають з шаленою швидкістю. Їх кількість скоротилася на третину за остані 15 років», – Вінсент Бретаньол, еколог Центру біологічних досліджень (CNRS-університет Ла-Рошель). Багато видів пташок просто повністю вже зникли. Польових куріпок за 20 років вже зменшилося на 80-90%.

Науковці стверджують, що пестициди на основі неонікотиноїдів становлять смертельну загрозу для птахів.

Науковці стверджують, що пестициди на основі неонікотиноїдів становлять смертельну загрозу для птахів, та пов’язані з різким зниженням популяції деяких видів.
Дослідники з університету Саскачевану (Канада) досліджуючи пестицид імідаклоприд виявили, що цей неонікотиноїд негативно впливає на орієнтування птахів під час міграції, а також в здатності їх до розмноження.
У мігруючих птахів відбувається дезорієнтація в термінах, вони пропускають пік сезону щоб знайти пару, їжу та місце для гніздування, і їх шанси на виживання зовсім незначні. Саме так відбувається з тими перелітними птахами, які споживають насіння отруєне пестицидами.

Токсикологи, які вивчали білокрилих горобців встановили, що ці птахи ставали анорексичними після вживання зерна з вмістом неонікотиноїдних пестицидів, а це в свою чергу призводило до різкого схуднення та складних затримок у подорожах на південь. Це наукове дослідження «причинно пов’язує пестициди з відчутно негативними наслідками для птахів, що спричиняють зменшення їх популяції», – заявила автор дослідження – Крісті Морріссі.

Дослідники з асоціації охорони птахів Vogelbescherming Vlaanderen та асоціації екологічного садівництва Velt в Бельгії, вирішили встановити, що саме вбиває тисячі пташенят у Фландрії та Брюсселі. Вони були здивовані, коли виявили в тілах мертвих синиць приголомшливу кількість пестицидів.
«У пташиних гніздах ми знайшли 36 різних пестицидів», – Герт Гоммерс, експерт з пестицидів.
У 85-и із 95-и обстежених гнізд було виявлено навіть залишки інсектициду ДДТ (дуст), який заборонений ще з 1974 року.
Організації, які проводили дослідження були вкрай стурбовані результатами, особливо зважаючи на те, що мертвим пташенятам було не більше двох тижнів і вони взагалі ще вилітали зі свого гнізда.
Всього в поцесі дослідження було нараховано 4500 мертвих пташенят синиць.

Катастрофічні наслідки впливу пестицидів на дику природу зазначаються в багатьох наукових дослідженнях. 

Безпрецендентний спад в екосистемі у всій Європі змусить приймати дуже дорогі рішення. Обставини в певний час вимагатимуть здійснення дуже радикальних змін у сільськогосподарській практиці. Та й так, що їх будуть змушені запровадити через кілька тижнів або місяців.
Агроекологія – це вихід із тупікового шляху, повна заміна агрохімії, як єдиний шлях збереження біорізноманіття на Землі.
Згідно з висновками двох останніх наукових досліджень нам доведеться розлучитися із залежністю використання хімічних пестицидів, якщо ми взагалі хочемо зберегти нашу екосистему
Це вкрай важливо, як для самого сільського господарства, яке не зможе обійтися без птахів і комах, так і для нас самих – людей.
«Ми всі маємо етичний обов’язок перед іншими видами живих істот, якщо ці види зникнуть, то ми на цій Землі не вижимемо…» – Аллен Буграйн Дубур, президент LPO (природоохоронна організація, Франція).

Катастрофічні наслідки впливу пестицидів на дику природу зазначаються в багатьох наукових дослідженнях.
Жоден рівень впливу пестицидів не можна вважати безпечним, особливо коли спостерігаються такі різкі зміни у поведінці та фізіології тварин, та навіть і людей.

Науковці в окремих дослідженнях переконливо визначили ефекти, які спричили значні фізіологічні відхилення в результаті впливу пестицидів на різних диких тварин, птахів, бджіл і земноводних, а зокрема:

  • гермафродитні деформації у жаб
  • псевдогермафродитні полярні медведі, які не здатні до розмноження
  • пантери з атрофованими яєчками
  • інтерсексуальна риба
  • нездатність бджіл в орієнтуванні при польотах
  • нездатність птахів належним чином доглядати за своїми пташенятами
  • нездатність птахів правильно співати…

Невже люди думають, що хімічна отрута на них взагалі не впливатиме, або можливо буде діяти якось по іншому?…