Коронавірус в Ухань занесла Росія? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.87 € 29.93
Коронавірус в Ухань занесла Росія?

Центр вірусології «Вектор».

Фото з відкритих джерел.

Коронавірус в Ухань занесла Росія?

Колишній радянський розвідник і однокурсник президента РФ Володимира Путіна з інституту КДБ Юрій Швець вважає, що коронавірус COVID-19 був занесений в китайських Ухань із Росії

В інтерв'ю виданню «Гордон» ексрозвідник нагадав про спалах спецоб'єкта «Вектор» – одного з найбільших у світі депозитаріїв вірусів, у вересні 2019 року. «Отже 16 вересня 2019 року на «Векторі» лунає вибух. 19 жовтня в Ухані відкриваються Всесвітні військові ігри, на яких успішно виступає команда військових з РФ. І там однозначно були представники російських спецслужб. У грудні кількість людей в Ухані, хворих на «пневмонію» , набуває вибухового характеру. Тобто вірус почав поширюватися там із листопада», – наводить хронологію подій Швець.

При цьому існує два можливі варіанти, чому коронавірус був занесений саме в Китай, пише Оbozrevatel.

«Думаю, зовсім виключати фактор випадковості не можна. Уханський інститут вірусології являє великий інтерес для спецслужб РФ. Таких центрів по світу можна на пальцях перерахувати, і всі вони стежать одне за одним. У складі збірної Росії на Військових іграх однозначно були присутні представники ГРУ і ФСБ. Але оскільки вірусологія вимагає спеціальних знань, крім Чепіги та Мишкіна там мали бути присутніми і експерти (цілком ймовірно, з «Вектора», найбільшого в РФ центру вірусології). І один із них міг не підозрювати, що є переносником вірусу», – каже він.

Пізніше з'ясувалося, що у «Векторі» були і штами коронавірусу.

Але все ж версія про навмисне занесений CОVID-19 з РФ в Ухань видається колишньому радянському розвіднику більш переконливою.

«Судячи з усього, вибух на «Векторі» став російським Чорнобилем. Після нього очевидці відчували «запах диму і нечистого повітря». Цілком ймовірно, що трапився викид в атмосферу штамів коронавірусу і, не виключено, ще якоїсь погані, про яку ми поки не знаємо», – вважає Швець.

Як писав OBOZREVATEL, у понеділок, 16 вересня 2019 року, на «Векторі» пролунав вибух. НП трапилася на п'ятому поверсі шестиповерхового залізобетонного лабораторного корпусу у приміщенні санпропускника, в якому йшов ремонт. Після цього виникла пожежа на площі 30 квадратних метрів, яка пізніше була ліквідована.

Глава наукового міста Кольцове Микола Красніков, який побував на місці НП, повідомив, що загрози біологічної небезпеки немає, ситуація перебуває під контролем.

Зазначимо, що «Вектор» є одним із найбільших у світі депозитаріїв вірусів, включаючи штами віспи, пташиного грипу та багатьох різновидів гепатиту. Пізніше з'ясувалося, що у «Векторі» були і штами коронавірусу.