У мережі показали, як виглядав величний ковельський костел, зруйнований в часи війни (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.29 € 33.55
У мережі показали, як виглядав величний ковельський костел, зруйнований в часи війни (Фото)

Атеїстична влада не відновлювала пам'ятку.

Kowel Vintage

У мережі показали, як виглядав величний ковельський костел, зруйнований в часи війни (Фото)

Достеменних вімостей, хто саме знищив храм Святого Станіслава у місті залізничників нині немає

Втрачений нині костел був чи не найграндіознішою архітектурною спорудою Ковеля. На сторінці Kowel Vintage у Facebook опубліковано світлини цілого та зруйнованого костелу, а також додано кадри з авіа знімку 1939-го та 1944-го років.

 

За версією користувача, в нацистів не було на той час достатньо ресурсів, щоб знищити таку споруду.

«Прикро, що місто втратило таку красу; висота його головної вежі досягала 72 метрів. Будівлю було видно далеко за межами міста. Проте, точної відповіді на питання «хто саме зруйнував цей архітектурний шедевр?» немає; на жаль, у нас поширена практика «у будь-якій незрозумілій ситуації звинувачуй нацистів». Я, певно, єдиний, хто популяризує теорію, що костел знищила саме радянська сторона...», – пише автор допису.

 

 Він вказує, що храм був підірваний вранці 6 липня (саме у День «визволення» Ковеля), саме тоді німці покинули місто. За версією користувача, в нацистів не було на той час достатньо ресурсів, щоб знищити таку споруду.