В Україні планують облаштувати платні камери для ув'язнених - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.29 € 33.55
В Україні планують облаштувати платні камери для ув'язнених

Мін'юст планує масове закриття тюрем.

Фото pixabay.com.

В Україні планують облаштувати платні камери для ув'язнених

У профільному міністерстві працюють над створенням у СІЗО камер з комфортнішими умовами

Міністр юстиції Денис Малюська стверджує, що в’язнична реформа необхідна, бо з інфраструктурою СІЗО в Україні «все вкрай погано – погані камери, жахливі будівлі». Міністр пояснив, що головна проблема – потрібні гроші, а в бюджеті їх немає, повідомляє ZAXID.NET.

«Відповідно ми будемо залучати кошти з альтернативних джерел. Першим таким джерелом стане те, що ми зробимо платні камери підвищеного комфорту у слідчих ізоляторах», – сказав Малюська.

Міністр сподівається, що постанову про платні камери Кабмін ухвалить вже 22 квітня.

Він уточнив, що зараз деякі камери значно відрізняються за рівнем комфорту, тому «ходять вперті чутки», що ліпші камери продаються за хабарі.

«Ми зробимо так, щоби ці кошти офіційно направлялися у спеціальний фонд, за рахунок якого ми зможемо робити ремонт і поліпшувати якість і умови безкоштовних камер», – заявив очільник відомства.

Міністр сподівається, що постанову про платні камери Кабмін ухвалить вже 22 квітня. Також Мін’юст хоче обмінювати старі будівлі ізоляторів, які розташовані у центрах міста, на нові будівлі на околицях. Першим таким випадком має стати обмін будівлі СІЗО та ще кількох установ у Львові.

У відомстві також зазначають, що слідчі ізолятори в Україні заповнені на 95% і майже всі не відповідають нормам, які є в Європі. Для прикладу, на пенітенціарну систему в 2018 році було витрачено 6,8 млрд грн, але візуально умови в СІЗО практично не змінилися – чиновники з 2016 року працювали більше над структурними змінами.